De lokale politie heeft gisteren opnieuw gerichte snelheidscontroles uitgevoerd in Beringen en Tessenderlo-Ham. Tijdens deze controles werden meer dan 2.000 bestuurders gecontroleerd, waarvan 150 te snel reden. Vier bestuurders konden onmiddellijk worden onderschept en hun rijbewijs werd onmiddellijk ingetrokken wegens zware snelheidsovertredingen. De controles vonden plaats langs de Kasteletsingel, de Hasselsesteenweg, de Koolmijnlaan, de Beverlosesteenweg en de Paalsesteenweg in Beringen, evenals langs de Heidestraat en de Industrieweg in Tessenderlo-Ham.
De volgende overtredingen leidden tot onmiddellijke intrekking van het rijbewijs:
• Een bestuurder reed 130 km/u op de Kasteletsingel in Beringen, waar de maximumsnelheid 70 km/u bedraagt.
• Een bestuurder werd geflitst aan 140 km/u op de Industrieweg in Tessenderlo, waar slechts 70 km/u is toegestaan.
• Een motorfiets haalde op de Kasteletsingel-Zuid in Beringen een snelheid van meer dan 140 km/u, terwijl de toegelaten snelheid 90 km/u is. De politieploegen konden het voertuig niet volgen.
• Een beginnend bestuurder reed 119 km/u op de Koolmijnlaan in Beringen, waar de limiet 70 km/u is. Deze bestuurder kon worden onderschept.
Uit de resultaten blijkt dat de Industrieweg in Tessenderlo-Ham nog steeds een locatie is waar zeer veel bestuurders té snel rijden. Vier bestuurders werden geflitst aan snelheden van 125 tot 144 km/uur. De politie benadrukt het belang van snelheidscontroles om de verkeersveiligheid te garanderen en roept bestuurders op om de snelheidslimieten te respecteren.