Gisterenavond had in Beringen-Mijn de nieuwjaarsreceptie van 
Fedactio plaats. Tegelijkertijd werd het vijfjarig bestaan gevierd. De 
Federatie van Actieve Verenigingen – Fedactio – is een koepelorganisatie die in 2010 werd opgericht door voornamelijk 
2de en 3de generatie Turkse Belgen, die een 
constructieve bijdrage willen leveren aan de uitdagingen binnen de verschillende domeinen in de maatschappij.
De oprichters hebben zich de waarden van België eigen gemaakt en tonen belangstelling voor de sociale vraagstukken van het land. Bovendien zien zij hun meervoudige culturele identiteit als een meerwaarde.
Sinds haar oprichting is Fedactio uitgegroeid tot een netwerk met een breed en gevarieerd palet aan ledenverenigingen over heel België. 
In de lokalen van Vuslat Beringen waren verschillende 
burgemeesters, parlementariërs en politici aanwezig. Na toespraken van 
Musa Soydemir,  Orhan Yilmaz en gouverneur Herman Reynders was er nog ruimschoots plaats om vriendschappen op te bouwen en dit alles in een bijzonder hartelijke sfeer. 
(Foto's Lambert Reynders)