Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Vuurwerk blijft verboden in Beringen

Zaterdag 12 december 2015
 De eindejaarsfeesten naderen. Veel feestvierders maken rond de periode van Kerstmis en Nieuwjaar graag gebruik van knallers en vuurwerk.
De verkoop en het gebruik van vuurwerk bereikt in deze periode altijd een toppunt. In Beringen is voor het afsteken van vuurwerk een schriftelijke toelating van de burgemeester nodig. Mits bepaalde voorwaarden wordt enkel aan professionele vuurwerkmakers een vergunning afgeleverd.
Veilig vuurwerk bestaat niet ! Spelen met vuurwerk kan dramatische gevolgen hebben.
De meest getroffen lichaamsdelen zijn handen (25%), vingers (32%), ogen (15%) en het hoofd (13%). Eén slachtoffer op twee loopt brandwonden op. Ook is er risico op gehoorschade.
Sommige soorten vuurwerk (de populaire strijker) halen 160 decibels of meer en dat is 20 decibels boven de pijngrens.
Niet enkel kan een verkeerd gebruik van vuurwerk nare gevolgen hebben voor jezelf en de omstaanders. Door de knallen van bommetjes en vuurwerk kunnen mensen ook schrikken. Dieren, vooral honden en paarden, kunnen opschrikken en gewond geraken. Vuurwerk afsteken gebeurt onder de verantwoordelijkheid van wie het afsteekt en deze persoon kan dan ook burgerlijk aansprakelijk worden gesteld voor schade die derden ondervinden door het afgestoken vuurwerk. Ieder jaar komen er tijdens en na de feestdagen bij de politie meerdere klachten binnen over het afsteken van vuurwerk nabij woningen samen met de vraag om er tegen op te treden. De eigenaars van honden en paarden doen het nodige om hun dieren te beschermen maar kunnen niet altijd voorkomen dat de dieren opschrikken en in paniek wegvluchten.
De stad wilt dan ook blijven waarschuwen voor het gebruik van vuurwerk. "Denk niet alleen aan het eigen plezier, maar ook aan uw verantwoordelijkheid en aan de gevolgen die uw ‘feest’ voor anderen kan veroorzaken".
Recentste nieuws Beringen
  • Za 20/12 De geur van...
  • Za 20/12 Molleke - 20 december '25
  • Za 20/12 Beringen - Kerstmisstraat
  • Vr 19/12 Beringen - Geveldragers gestolen in Ensbergen
  • Vr 19/12 Meer dan 120.000 zorgvolmachten

Kalender Beringen

Zaterdag
20
December

Radio Guga: Ondersteboven

Radio Guga: OnderstebovenVandaag Zet je schrap voor een verrassende avond, want Radio Guga is terug! In de theatershow (…)
Zaterdag
20
December

Levende Bibliotheek in de Bib van Berin

Levende Bibliotheek in de Bib van BerinVandaag Een boek lezen is boeiend, maar een écht levensverhaal horen recht uit de mond van (…)
Zaterdag
20
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei (…)
Zaterdag
20
December

Koersel Kerst

Koersel KerstVandaag Op zaterdag 20 en zondag 21 december verandert het centrum van Koersel in een (…)
Zaterdag
20
December

Kerstconcert

KerstconcertVandaag Kerstconcert 'Onder Ons Koersel' Treden op : Percussionata Koninklijke (…)
Zaterdag
20
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Warme winterjas van Taifun Mandoline snijmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Vuurwerk blijft verboden in Beringen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie