Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Week van de Pleegzorg

Maandag 6 november 2017
Week van de Pleegzorg - Beringen
Wist je dat er vandaag meer dan 4000 pleeggezinnen zijn in Vlaanderen? Ook dicht bij ons zijn er kinderen en jongeren of volwassenen met een beperking die het moeilijk hebben. Vaak omdat hun ouders voor korte of lange tijd niet voor hen kunnen zorgen. Pleeggezinnen geven hen een nieuwe thuis. Daar kunnen ze vooral zichzelf zijn en krijgen ze de kans om te groeien richting toekomst. Op 31 mei 2017 behaalde Beringen het label Pleegzorgstad. Dit wil zeggen dat Beringen het engagement opneemt om samen met Pleegzorg Limburg acties uit te werken die pleegzorg in Beringen onder de aandacht brengen en houden.
"Op die manier willen we de zoektocht naar pleeggezinnen in de toekomst blijven ondersteunen. Op vrijdag 10 november gaat de ‘Week van de Pleegzorg’ van start. Tijdens deze week wordt pleegzorg extra in de kijker gezet, want wat is het een onwaarschijnlijk engagement dat deze mensen aangaan", zegt schepen Thomas Vints.
In Beringen draagt de bibliotheek enthousiast haar steentje bij met een filmavond, een voorleesmoment en een themastand rond pleegzorg.
"We trappen de ‘Week van de Pleegzorg’ af met een filmavond. De film ‘Le Gamin au Vélo’ gaat over de 11-jarige Cyril die wegloopt uit zijn tehuis en bij kapster Samantha terecht komt. Na deze filmvoorstelling volgt er een nabespreking door een medewerker van pleegzorg. Iedereen is welkom op donderdag 9 november om 20 uur", zegt schepen Dave Schops uitnodigend.
Ook aan de kinderen is gedacht. Op 22 november kunnen kinderen vanaf 5 jaar terecht in de bibliotheek voor een voorleesmoment met het boekje ‘Sammy krijgt pleegouders’.
De hele week staat er bovendien een themastand in de bib met nog veel meer leesvoer.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Essenhouten salontafel Te koop grote weide
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Week van de Pleegzorg
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie