Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Wereldverzetdag tegen armoede

Dinsdag 13 oktober 2015
Wereldverzetdag tegen armoede - Beringen
Op 17 oktober is het Wereldverzetdag tegen armoede. Op deze dag komen wereldwijd mensen naar buiten om aandacht te vragen voor (kans)armoede en ijveren ze voor een wereld zonder armoede.
Ook de Stad Beringen gaat de strijd aan tegen armoede via het bestaande armoedeforum (Draaischijf, Open Hart, Sint-Vincentius , Turkse Unie, stad Beringen en OCMW) en het actieplan (kinder)armoedebestrijding.
"Met dit actieplan willen we op gecoördineerde wijze en met een gericht beleid, de armoede terugdringen in Beringen. Er wordt verondersteld dat we in een warme en solidaire samenleving leven. Jammer genoeg blijft (kans)armoede een betreurenswaardig feit. Vaak dicht bij ons, maar daarom niet altijd zichtbaar. Bovendien is het iets dat iedereen kan overkomen. Want om in armoede verzeild te geraken, al dan niet tijdelijk, hoef je geen gekke dingen te doen. Ontsnappen uit armoede is dan ook een serieuze zaak, een zaak die ons allen aangaat", vertelt schepen Mark Bex
Heel wat mensen moeten vandaag in Beringen rondkomen met een inkomen onder de Europese armoedegrens. Dat is € 1.085 per maand voor een alleenstaande en € 2.279 per maand voor een gezin . Het leefloon bedraagt vandaag € 833 per maand voor een alleenstaande en € 1.111 per maand voor een gezin. Mensen met een leefloon, langdurig werkzoekenden, mensen met een handicap, chronisch zieken… zitten vaak allemaal onder deze armoedegrens. Toch is een waardig inkomen een grondrecht! In Limburg bundelt men elk jaar op 17oktober de krachten en geven ze samen het signaal dat de strijd tegen armoede een zaak van iedereen is.
Bind mee de strijd aan tegen armoede en hang een geknoopt laken uit je raam. Geknoopte lakens die uit het raam hangen, staan voor de boodschap ‘ontsnappen uit armoede is een zaak van iedereen’. Het laken uit het raam verbeeldt de ontsnapping. De knoop erin verwijst naar de slogan ‘bind mee de strijd aan tegen armoede’. Hang dus zelf ook een laken uit je raam.
Voor meer info en uitgebreid programma: www.17oktoberlimburg.be
Recentste nieuws Beringen
  • Di 16/12 Provincie verhoogt belastingen niet
  • Di 16/12 Beringen - Keukenbrand: huis onbewoonbaar
  • Di 16/12 Uitgestelde wedstrijden op 3 en 4 januari
  • Di 16/12 Daling van het aantal vacatures
  • Di 16/12 Beringen - Meerjarenplan besproken op de gemeenteraad

Kalender Beringen

Dinsdag
16
December

DIGIPUNT in de Klitsberg

DIGIPUNT in de KlitsbergVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Dinsdag
16
December

Wandelclub WPG BERINGEN

Wandelclub WPG BERINGENVandaag Op 16 december 2025 gaat de Donkere dagen toch van Wandelclub Paul Gerard Beringen door met als (…)
Dinsdag
16
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Dinsdag
16
December

DIGISESSIE Digitale kerstbingo

DIGISESSIE Digitale kerstbingoVandaag Een digisessie in kerstsfeer! We spelen bingo en leren tegelijk bij over de verschillende (…)
Dinsdag
16
December

Radio Benelux - Durango Sessions

Radio Benelux - Durango SessionsVandaag Elke dinsdagavond 2 livebands bij Radio Benelux in het live programma : Durango Sessions. (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Warme winterjas van Taifun Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Wereldverzetdag tegen armoede
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie