Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Wim Distelmans inspireert bij Neos Beringen

Donderdag 6 oktober 2022
Wim Distelmans inspireert bij Neos Beringen - Beringen
Een waardig levenseinde, dat was het thema van een boeiende namiddag georganiseerd door Neos Beringen. De COR in Koersel liep dan ook goed vol. Gastspreker Wim Distelmans is kankerspecialist en professor palliatieve geneeskunde aan de VUB. Hij pionierde in België voor erkenning van palliatieve zorg en voor het zelfbeschikkingsrecht van de patiënt op een waardig levenseinde. Professor Distelmans besprak aan de hand van voorbeelden alle mogelijke levenseindebeslissingen, inclusief euthanasie en palliatieve zorg. Hij duidde de Belgische wettelijke mogelijkheden en gaf toelichting over het nut van voorafgaande zorgplanning en hoe je een wilsverklaring correct kan opstellen aan de hand van het LEIFplan/LEIFdraad. Prof Distelmans richtte een forum op: LEIF (LevensEinde Informatie Forum).
De bedoeling is objectieve info te geven. Er werd een LEIFplan ontwikkeld, bij de apotheker verkrijgbaar, waar alle informatie over wilsbeschikking is opgenomen. We weten ondertussen ook dat er een gratis EIFkaart is om bij je ID te steken zodat de zorgverleners zien dat de betrokkene een wilsverklaring hebben. Meer info kan je raadplegen op leif.be.
Distelmans maakte het publiek ook attent op de petitie op dezelfde website, een petitie om een wet te krijgen waarbij mensen die lijden aan dementie en wilsonbekwaam zijn geworden euthanasie moeten kunnen krijgen. Belangrijk om weten: de opbrengst van deze namiddag werd door prof Distelmans geschonken aan dagcentrum TOPAZ, een dagcentrum gelegen in een groen kader waar mensen met een levensbedreigende ziekte elke weekdag terecht kunnen.
Voor meer info over deze namiddag of het programma van Neos Beringen neem je contact met beringen[!]neosclub.be. (Jean Beerten)
Wim Distelmans inspireert bij Neos BeringenWim Distelmans inspireert bij Neos BeringenWim Distelmans inspireert bij Neos Beringen
Recentste nieuws Beringen
  • Do 12/03 Aviation Day in Tessenderlo
  • Wo 11/03 Beringen - Drones van Ugent gaan natuur in kaart brengen
  • Wo 11/03 Slagen aan ambulancier: 10 maanden cel
  • Wo 11/03 Beringen - Pieter Vanhoudtstraat is fietszone
  • Wo 11/03 Taalvoutjes

Kalender Beringen

Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurVandaag Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook dat is (…)
Donderdag
12
Maart

Muzieknamiddag Prêt-à-Chanter

Muzieknamiddag Prêt-à-ChanterVandaag Laat je meevoeren door een vrolijk zingend duo dat mooie klassiekers en herkenbare liedjes tot (…)
Donderdag
12
Maart

Lezing Herman Brusselmans

Lezing Herman BrusselmansVandaag Moet Herman Brusselmans nog voorgesteld worden? Waarschijnlijk niet, want met een gemiddelde (…)
Donderdag
12
Maart

DIGIPUNT in WZC Corsala

DIGIPUNT in WZC CorsalaVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lederen vestje Terracotta potten
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Wim Distelmans inspireert bij Neos Beringen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie