Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Zolderlingen: nieuw sociaal-artistiek theater

Dinsdag 13 januari 2026
Zolderlingen: nieuw sociaal-artistiek theater - Beringen
Stad Beringen start in samenwerking met het Spectrumcollege en Mals Vlees met het schoolproject “Zolderlingen”, een sociaal-artistiek en participatief theaterproject dat cultuur inzet als hefboom om jongeren te versterken. In samenwerking met theaterhuis Mals Vlees krijgen leerlingen uit de B-stroom van het Spectrumcollege Beringen tijdens de schooluren de kans om via theater te werken aan taal, sociale vaardigheden en talentontwikkeling. De stad heeft de ambitie om het pilootproject in de komende schooljaren verder uit te breiden. 
Met dit project wil de stedelijke dienst Cultuur jongeren op een laagdrempelige manier in contact brengen met theater en creativiteit. Theater wordt daarbij ingezet als methode om te werken rond luisteren, spreken, samenwerken en zelfvertrouwen. Het project richt zich specifiek op jongeren uit de B-stroom van de eerste graad, voor wie extra ondersteuning op vlak van taal en sociale vaardigheden een belangrijke meerwaarde kan betekenen.
“Met dit pilootproject zetten we bewust lokaal in op cultuur als versterkend instrument voor jongeren. Tegelijk willen we hen warm maken voor een creatief engagement, ook buiten de schooluren via lokale culturele partners”, zegt schepen van Cultuur, Esmeralda Meyen. 
“Na evaluatie bekijken we hoe we dit traject verder kunnen uitbouwen en verdiepen.”
Verankerd in onderwijs en jeugdwelzijn 
De theaterworkshops lopen in januari en februari 2026 en worden begeleid door Julia Lucas en Lina Elmir, professionele theatermakers van theaterhuis Mals Vlees. 
Er wordt gewerkt met hetzelfde inhoudelijke kader, afgestemd op de klascontext. Het project werd opgezet in nauwe samenwerking met de stedelijke dienst Jeugd en de dienst Samenleven, zodat het traject aansluit bij bestaande initiatieven rond taal, welzijn en schooluitval. 
“Door dit project tijdens de schooluren te organiseren, maken we van creativiteit, cultuur en talentontwikkeling een belangrijk onderdeel in het leerproces van leerlingen”, zegt schepen van Onderwijs, Ann-Sofie Vanoverstijns. 
“Zo creëren we extra kansen voor leerlingen om zichzelf beter te leren kennen in een vertrouwde omgeving.”
Recentste nieuws Beringen
  • Di 13/01 Beringen - Willy Meelberghs overleden
  • Di 13/01 Helft van de pendelaars gebruikt de fiets
  • Di 13/01 Beringen - Marktkramer Marc Baeten in de bloemen gezet
  • Di 13/01 Beringen - Nieuwjaarsreceptie fanfare Onder Ons
  • Di 13/01 Beringen - Lezing Rudi Vranckx

Kalender Beringen

Dinsdag
13
Januari

Digisessie: De voordelen van Doccle

Digisessie: De voordelen van DoccleVandaag Doccle bewaart al je belangrijke documenten zoals facturen, contracten, doktersbriefjes op één (…)
Dinsdag
13
Januari

DIGIPUNT in de Klitsberg

DIGIPUNT in de KlitsbergVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Woensdag
14
Januari

Nieuwjaarsdrink Femma Koersel

Nieuwjaarsdrink Femma KoerselMorgen Zin in een Nieuwjaarsdrink ? Femma Koersel nodigt ge uit! Breng je vriendin, zus, moeder, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Toetsenbord Te koop grote weide
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Zolderlingen: nieuw sociaal-artistiek theater
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie