Geen 9de Beker van België voor Sezoens Bocholt. Na een goede eerste helft en een krappe 12-11-voorsprong bij de rust, gaf Bocholt de wedstrijd in het begin van de tweede helft uit handen. Vijf gemiste open kansen op rij braken de ploeg zuur op. Hubo Handbal profiteerde maximaal en hield die voorsprong vast tot het einde: 26-29.
Hubo opende de score via Kobe Serras: 0-1. Beide ploegen verdedigden scherp, waardoor het tot de 8ste minuut duurde voor Thomas Driesen op tegenaanval de 1-1 op het bord zette. Even later zorgde Thomas ook voor de eerste Bocholter voorsprong, maar aan de overkant bleef Kobe Serras bijzonder efficiënt. Met zijn vierde doelpunt bracht hij Hubo na 14 minuten op 4-5.
Halverwege de eerste helft liet Bocholt kansen liggen. In een tijdspanne van vijf minuten werden twee strafworpen gemist, terwijl Hubo haar 7-meter wel omzette. Zo liep Hubo uit tot 5-7 na 18 minuten. Bocholt herpakte zich echter knap en nam opnieuw het commando over. Twee minuten voor rust stond er zelfs een 12-9-voorsprong op het scorebord. Twee onnodige balverliezen in de slotfase van de eerste helft brachten Hubo toch weer langszij in de wedstrijd, waardoor Bocholt met een nipte 12-11-voorsprong de kleedkamer in trok.
De wedstrijd kantelde meteen na rust. Bocholt liet in de openingsfase van de tweede helft maar liefst vijf open kansen onbenut en botste keer op keer op een sterk keepende Arthur Vanhove. Hubo was aan de overzijde een pak efficiënter en draaide een 15-14-achterstand om in een 15-18-voorsprong. Die kloof gaf de ploeg uit Hasselt niet meer uit handen.
Bocholt probeerde nog terug te vechten en kwam nog even tot op twee doelpunten, maar de foutenmarge was te groot. Hubo controleerde het slot van de wedstrijd en trok uiteindelijk verdiend aan het langste eind. Met Sébastien Danesi als ongrijpbare draaischijf pakte Hubo Handbal zo zijn eerste bekertitel uit de clubgeschiedenis.
Voor Bocholt overheerst het gevoel dat er meer in zat. De kansen om deze finale te winnen waren er absoluut, maar op dit niveau wordt gemiste efficiëntie genadeloos afgestraft.---
Het Bocholter supporterslegioen was opnieuw massaal aanwezig en zorgde voor een indrukwekkende sfeer. Des te jammerder dat de ploeg hen geen beker kon schenken.
Lang kan Bocholt echter niet blijven stilstaan bij deze nederlaag. Komende zaterdag staat in de Coinmerce Super Handball League al de thuiswedstrijd tegen Hellas Den Haag op het programma. Een week later volgt de laatste speeldag van de reguliere competitie, op verplaatsing bij Sporting Pelt.
In het weekend van 25 en 26 april speelt Bocholt de heenwedstrijd van de kwartfinale. Op zaterdag 2 mei volgt de beslissende terugwedstrijd. Tijdens het weekend van 9 en 10 mei staat vervolgens de Final 4 gepland in sporthal Glanerbrook in Geleen.
Forza Bogget! (Sezoens Achilles Bocholt)