Wie kent het beroemde Franse kinderliedje niet? Sur le pont d’Avignon, on y danse, on y danse... De brug uit het liedje bestaat nog steeds — althans, een stukje ervan. De Pont Saint-Bénézet, zoals ze officieel heet, werd in de 12e eeuw gebouwd over de Rhône en telde oorspronkelijk 22 bogen over een lengte van 900 meter. Vandaag blijven daar nog slechts enkele overspanningen van over.
Volgens de legende kreeg een jonge herder, Bénézet, de opdracht van een engel om een brug te bouwen. Dankzij zijn vurige overtuigingskracht kreeg hij de inwoners van Avignon mee, en de brug verrees. In 1226 werd ze deels vernield door koning Lodewijk VIII na een belegering van de stad, maar wegens het strategische belang van de plek werd ze heropgebouwd.
Overstromingen deden de brug echter herhaaldelijk de das om. Vanaf de 17e eeuw gaf men het op: de brug bleef in verval en werd niet meer hersteld. Vandaag is het een van de bekendste ruïnes van Frankrijk — én nog altijd een plek waar veel toeristen een dansje wagen.