Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Bocholt

Vogelgriep in Weert - ook Bocholt bedreigd

Zaterdag 22 mei 2021
Bij een kalkoenenbedrijf in Weert is de vogelgriep (H5) vastgesteld. Volgens het Nederlandse ministerie van Landbouw gaat het waarschijnlijk om de hoogpathogene variant die tot ernstige ziekte of zelfs overlijden van de dieren kan leiden. Zowel het besmette bedrijf als een leghennenbedrijf in de buurt worden geruimd. Op het kalkoenenbedrijf gaat het om zo'n 13.000 dieren en op het leghennenbedrijf om 66.000 dieren.
In een straal van drie kilometer rond het besmette bedrijf, liggen nog zeven andere pluimveebedrijven. Daar worden monsters genomen bij de dieren om te kunnen vaststellen of de vogelgriep daar ook is uitgebroken en de dieren eveneens geruimd moeten worden.
Binnen een straal van 10 kilometer rond het besmette kalkoenenbedrijf liggen nog eens 128 andere pluimveebedrijven. In dat gebied - dat ook Belgisch grondgebied beslaat - is per direct een vervoersverbod voor pluimvee afgekondigd. Dat houdt in dat er geen dieren, eieren, vogelmest, strooisel of andere dieren dan wel dierlijke producten mogen worden vervoerd die afkomstig zijn van de pluimveebedrijven.
Recentste nieuws Bocholt
  • Zo 24/08 Hoofd landbouwbedrijf gemiddeld 56
  • Zo 24/08 Bocholt - Bruno Indekeu en de opkomst van de industrie
  • Zo 24/08 Soulmates: 24 augustus '25
  • Za 23/08 Bocholt - Oefen- en bekerwedstrijd
  • Za 23/08 Bocholt - Math Seerden overleden

Kalender Bocholt

Vrijdag
29
Augustus

Havenfeesten Bocholt

Havenfeesten BocholtOp 29,30 en 31 augustus organiseren we onze 1ste havenfeesten. We openen onze havenfeesten op (…)
Zaterdag
30
Augustus

9 ste avondrit mvc de paljaskes

9 ste avondrit mvc de paljaskes9ste avondrit mvc de paljaskes rit van ongeveer 100 km de rit is beschikbaar op gps
Zondag
7
September

Kofferbakverkoop

KofferbakverkoopBen jij op zoek naar leuke koopjes, verborgen schatten of gewoon een gezellige dag uit? Kom (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
16/08
Voor: jos willekens

proficiat marina willekens met jou verjaardag van pa en ma

jozef willekens
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Bocholt
Zoekertjes Bocholt
Aangeboden
Pluizen borstel Fietstoel yepp zwart( large)
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Bocholt
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Bocholt » Vogelgriep in Weert - ook Bocholt bedreigd
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie