De gemeenteraad van Bree komt vanavond, donderdag 15 oktober, om 20 uur samen in de Kim Clijsterszaal. Op de agenda staan onder meer verkeersveiligheid, vastgoedtransacties, de verduurzaming van het stadhuis en de erkenning van de Geitenmarkt als Brees Cultureel Erfgoed. Oppositiepartij onsBree heeft daarnaast zeven bijkomende vragen ingediend.
Een opvallend agendapunt is de mogelijke erkenning van de Geitenmarkt als Brees Cultureel Erfgoed. De jaarlijkse Geitenmerret vierde eerder deze maand haar 75ste editie. Ook de toekomst van de jongerenwerking met Arktos komt aan bod, met een tussentijdse evaluatie.
Op het vlak van mobiliteit bespreekt de gemeenteraad een snelheidsbeperking op de N730 en een domeinconcessie voor snellaadstations voor elektrische voertuigen op de parking van Tenniscentrum Boneput. Verder ligt een aanpassing van het wegenisbesluit voor de verkaveling Langensveld in Tongerlo voor.
Ook het stadhuis krijgt aandacht. De gemeenteraad buigt zich over de eerste fase van de renovatie van de stookplaats, waarbij het koelvermogen verduurzaamd moet worden.
Zeven bijkomende vragen van onsBree
Oppositiepartij onsBree vraagt onder meer uitleg over het groenbeheer bij de centrumwerken aan de kleine ring en over het bosbeheer en de recreatieve beleving op Gerkenberg. Ook de proefperiode van de schoolstraat aan De Vuurvogel en De Boemerang wil de partij objectief geëvalueerd zien.
Verder stelt onsBree vragen over overlast aan de Peerderbaan 34/38, de verkeersveiligheid en verkeersleefbaarheid in Eetseveld, de algemene verkeersveiligheid en de problematiek van rondslingerende vuilniszakken en zwerfvuil.