Hoe meer kinderen na school kunnen sporten, creëren, ontdekken of spelen, hoe meer kansen ze krijgen om zich te ontwikkelen. Daarom organiseert het lokaal bestuur van Hechtel-Eksel op woensdag 26 augustus een
BOA-startmoment. Daarmee wil de gemeente verenigingen, organisaties en inwoners warm maken om mee te werken aan een
gevarieerd en kwaliteitsvol naschools aanbod.
BOA staat voor Buitenschoolse Opvang en Activiteiten. Met het gelijknamige Vlaamse decreet wil de overheid alle kinderen van 2,5 tot 12 jaar toegang geven tot kwaliteitsvolle opvang en activiteiten voor en na school en tijdens schoolvrije dagen. De lokale besturen krijgen daarbij een regierol en brengen onder meer onderwijs, kinderopvang, jeugd, sport en cultuur samen.
De gemeenteraad van Hechtel-Eksel keurde op 30 juni het lokale BOA-beleid goed. Nu wil het gemeentebestuur het aanbod verder uitbreiden en daarvoor ook nieuwe initiatiefnemers aantrekken.
“Onze ambitie is simpel: dat elk kind in Hechtel-Eksel na school een kermis aan activiteiten vlak bij huis vindt”, zegt schepen van BOA en Kinderopvang Tygo Klaasse. “Of je nu een vereniging bent, vrijwilliger of gewoon een talent wilt delen: elke bijdrage telt voor de kinderen in onze gemeente.”
Tijdens het startmoment krijgen deelnemers uitleg over BOA, de beschikbare ondersteuning en subsidiemogelijkheden. Er is ook ruimte om ideeën uit te wisselen en nieuwe samenwerkingen op te starten. Blikvanger is een inspiratiesessie van professor Jochen Devlieghere (UGent), expert in buitenschoolse opvang en vrije tijd. Hij gaat in op het belang van kwalitatieve vrije tijd voor de ontwikkeling en het welzijn van kinderen. Daarna volgen een interactieve workshop en een netwerkmoment.
Niet alleen bestaande verenigingen en organisaties zijn welkom. Ook inwoners die een hobby, passie of talent met kinderen willen delen, kunnen aansluiten. “Iedereen met een idee, talent of engagement voor kinderen is van harte welkom om mee te bouwen aan een sterk naschools aanbod in Hechtel-Eksel”, zegt burgemeester Jan Dalemans.
Het BOA-startmoment ‘Samen maken we vrije tijd voor kinderen’ vindt plaats op woensdag 26 augustus van 18 tot 20.30 uur in De Schans, Schansplein 1 in Hechtel-Eksel. Inschrijven kan via de
website van de gemeente.
(Gemeente Hechtel-Eksel)