Vandaag komt ‘Verhalen uit de Drakenvleugel’ deel 2 uit, een unieke verhalenbundel geschreven door 7 Vlaamse en 3 Nederlandse auteurs. Judith Verboekend is een Nederlandse, maar woont al enkele jaren in Eksel waar ze in de Groenstraat ‘Zorg & Zen’ uitbaat. Judith schrijft al vanaf haar jonge jaren ‘verhaaltjes’, die ze destijds nog op een oude typmachine uittypte en vervolgens aan haar ouders en knuffels voorlas.
Toen ze het hectische Utrecht inruilde voor het rustige Eksel kreeg ze, mede doordat de verhuis in volle corona-periode plaatsvond, wat meer vrije tijd. De paar vierkante meters tuin van in Nederland werden een heuse tuin in Eksel en tijdens het tuinieren, merkte Judith op dat er steeds maar nieuwe verhalen in haar hoofd opkwamen. Na enige tijd dacht ze: waarom zet ik ze niet op papier?
Dat deed ze dan ook in december 2022 en na enkele maanden schrijven, liet ze de eerste versie van haar manuscript aan vrienden lezen. Die vonden het verhaal zo goed, dat ze haar aanraadden een uitgever te zoeken. Al snel kon Judith een contract bij een uitgever tekenen, maar helaas liep die samenwerking niet zoals gepland. Judith, die zelf boeken verslindt, hecht erg veel waarde aan een mooie cover en helaas werden zij en de uitgever het over de vormgeving van het boek niet eens.
Daarop besloot Judith het boek zelf uit te geven, want ‘als ik mijn eigen boek in handen heb, wil ik daar toch trots op zijn’.
Maar een boek in eigen beheer uitgeven is natuurlijk heel wat werk. Na het schrijven volgt immers eerst het uitgeven, en dan het promoten. Dat betekent langsgaan bij boekenwinkels, naar boekenbeurzen, scholen, bibliotheken… Veel werk, maar een mooie en leuke uitdaging, aldus Judith.
Afgelopen januari verscheen Judith’s Engelstalige debuut, ‘The Path of Lies and Riddles / End of days, part 1’. In augustus komt een Nederlandstalig werk uit, genaamd ‘De koepels van Macht’. Maar eind deze week verschijnt dus de verhalenbundel ‘Verhalen uit de Drakenvleugel’ deel 2, een verhaal dat zich afspeelt in ‘taverne de Drakenvleugel’, Meteen de reden waarom wij met Judith afspraken in een brasserie in het centrum van Eksel.
Nadat ‘Verhalen uit de Drakenvleugel deel 1’ een succes bleek te zijn, riep projectleider Eva Linden auteurs op om zich te melden voor de tweede editie. Al snel was er een team van tien auteurs gevormd, die elk één verhaal in het boek hebben geschreven. Dat was nog niet zo simpel als op het eerste zicht lijkt, want tien auteurs die een verhaal moeten schrijven dat als een rode draad door het boek loopt, vergt toch enige coördinatie.
In eerste instantie werd er tijdens het schrijven vooral online overleg gepleegd, maar nadat elke schrijver zijn of haar verhaal klaar had, kwamen de tien auteurs samen. Om de tussenstukken in het boek aan elkaar te smeden, hebben ze het spel ‘Dungeons & Dragons’ gespeeld, waarbij elke auteur een personage uit zijn of haar eigen verhaal vertolkte. ‘Dat leverde hilarische momenten op,’ vertelt Judith.
Het genre van ‘Verhalen uit de Drakenvleugel’ beschrijft zij als ‘middeleeuwse fantasy’.
Of Judith in de toekomst ook andere genres gaat schrijven laat ze voorlopig nog in het midden. Het Engelstalige boek dat ze al uitgaf, is deel 1 van een serie van 4. En het boek ‘De Koepels van Macht’ zal ook nog 3 à 4 nakomelingen krijgen. Ze is dus nog wel even bezig.
De boeken van Judith zijn te verkrijgen via
www.booksofmouse.com, maar ook via bol.com en bij enkele lokale boekhandels, zoals de Standaard Boekhandel in Neerpelt en Leopoldsburg. Haar e-boeken zijn bovendien verkrijgbaar via Amazon, Kobo en Bol.
Wie via haar eigen website (booksofmouse) bestelt, krijgt altijd een gesigneerd exemplaar! ‘En natuurlijk is iedereen welkom om een gesigneerd boek op de Groenstraat in Eksel af te halen.’