De weergoden waren de
De Boegezekoekers dit jaar gunstig gezind. Het werd een frisse editie van de carnavalsstoet in Eksel, maar het bleef droog – en dat was het belangrijkste. Langs het parcours stond dan ook ongeveer evenveel volk als bij voorgaande jaren.
Pas toen de laatste wagen veilig binnen was, gingen de hemelsluizen open en kreeg Eksel alsnog een flinke portie sneeuw te verwerken. Perfect getimed, zo leek het wel.
Zoals algemeen geweten is de stoet in Eksel eerder kleinschalig, maar net dat maakt ze zo charmant. Met 14 wagens was het opnieuw een compacte optocht. Tien daarvan kwamen van lokale verenigingen, met – hoe kan het ook anders – zeer lokale thema’s. Voorzitterswissels binnen verenigingen, het gebrek aan een cashpunt in het dorp, “Boe is men gazet”, en zelfs een optreden van de Vlaamse charmezanger Ludo: het passeerde allemaal de revue. Herkenbaar, spitsvondig en met een knipoog gebracht.
Na de stoet trok het publiek naar een overvolle Geer voor de prijsuitreiking. Daar werd JH De Kajotter uitgeroepen tot winnaar van deze editie.
Daarna barstte een echt Eksels carnavalsfeestje los, eentje dat – zoals het hoort – nog tot in de vroege uurtjes bleef nazinderen. Een kleine stoet misschien, maar met een groot hart en een stevige portie dorpssfeer. (Ivan Loenders)