Op
Open Monumentendag, zondag 13 september, staat in Eksel het
lokale teuten-erfgoed centraal. De Heemkundige Kring Hechtel-Eksel organiseert in Cultureel Centrum De Geer een namiddag rond de geschiedenis van de
Ekselse teutenfamilies Bogaerts en Gijbels en de
teutenhuizen die vandaag nog in het dorp te vinden zijn.
Om 14 uur start de presentatie ‘De lotgevallen van de Ekselse teutenfamilies Bogaerts en Gijbels’. Aansluitend kunnen belangstellenden van 15 tot 16 uur deelnemen aan een gegidste wandeling langs de Ekselse teutenhuizen. Om 16.30 uur wordt de presentatie een tweede keer gegeven.
De activiteit sluit aan bij de hernieuwde belangstelling voor de teutengeschiedenis in Noord-Limburg. Een dag eerder stelt historicus Luk Van de Sijpe in Hamont zijn uitgave van ‘Kasboek B’ van de voormalige Teutencompagnie Rijcken voor. Dat unieke financiële document biedt een inkijk in de werking en winstverdeling van zo'n teutencompagnie.
De Open Monumentendag in Eksel is een initiatief van de Heemkundige Kring Hechtel-Eksel, in samenwerking met Heemkundekring De Goede Stede Hamont. De activiteiten in De Geer lopen van 14 tot 18 uur.