Na een jaar legt de aannemer morgen/ vrijdag de laatste hand aan de herinrichting van de Herebaan-Oost met de Europarklaan en de Ringlaan. Het drukke kruispunt richting Europark is voortaan een rotonde en de Herebaan-Oost pronkt met nieuwe fietspaden. De verkeersafwikkeling en de veiligheid zijn daardoor gevoelig verbeterd, zegt de gemeente. De rotonde met de Europarklaan en het kruispunt Ringlaan waren al sinds begin deze week opnieuw open voor verkeer.
Sinds mei 2019 was de aannemer volop in de weer met de herinrichting van de Herebaan-Oost op de kruispunten met de Europarklaan en de Ringlaan. Vooral het kruispunt richting Europark stond geboekt als een druk punt waar de verkeersafwikkeling nogal stroef verliep. Met dat uitgangspunt werd ook het kruispunt met de Ringlaan vernieuwd. De afslagstrook richting Ringlaan komende van Houthalen-Oost, zal de doorstroming er aanzienlijk verbeteren.
Ook voor fietsers verandert er heel wat. Zowel op de Herebaan-Oost als op de rotonde liggen nieuwe fietspaden. Ter hoogte van de Kerkhofstraat, op de rotonde en aan het kruispunt met de Ringlaan, zijn oversteekplaatsen voorzien zodat fietsers en voetgangers veilig kunnen oversteken. Een belangrijke verbetering voor leerlingen die fietsen naar hun school in Laak en Tenhout, maar evengoed voor fietsverkeer richting scholen in het centrum.
Gelijktijdig met de wegvernieuwing is ook de parking aan de begraafplaats heraangelegd. Er zijn parkeerplaatsen bijgekomen, waarvan sommige uitgevoerd in grasbetontegels voor een groene aanblik. Zo is er meer parkeergelegenheid voor de handelaars en de bezoekers van de begraafplaats.
Recentste nieuws Houthalen-Helchteren