Donderdag 26 januari 2023
Op de wooninfo-dag in het NAC was er tijdens de presentatie van het Huurderssyndicaat heel wat ongerustheid van huurders die op de Grote Baan wonen wier huurhuis in 2025 wordt afgebroken. 70 eigenaars verleden reeds bij de Dienst Vastgoedtransacties een overeenkomst van vrijwillige onteigening.
Het Huurderssyndicaat: “Huurders die in dit geval verkeren kunnen genieten van “bezetting ter bede”. Dit wil zeggen dat ze gratis kunnen blijven wonen zolang de Vlaamse overheid dit gedoogt. Ze hebben echter geen rechten als huurder om bijvoorbeeld herstellingen te eisen. Ze kunnen ook zonder opzeg vertrekken. Idem dito voor de opzeg van de Vlaamse overheid als nieuwe eigenaar.” Probleem is echter dat de meeste verhuurders wachten om een vrijwillige onteigeningscontract te ondertekenen om zo nog extra huurinkomsten te kunnen innen. De huurders blijven hierdoor gebonden aan hun huidig huurcontract.
“We willen dat er een einde komt aan die vrijblijvendheid en dat de Vlaamse overheid na een limietdatum overgaat tot een gedwongen onteigening,” klinkt het bij de huurders. “Zo weten we waar we aan toe zijn en kunnen we rustig op zoek gaan naar een andere woning." Ook vragen ze voorrang voor het bekomen van een sociale huurwoning, aangezien ze door omstandigheden buiten hun wil om op zoek moeten naar een betaalbare woning, hetgeen niet evident is met de bestaande krapte op de huurmarkt in de gemeente. (Jef Lingier)
Recentste nieuws Houthalen-Helchteren