Naar jaarlijkse gewoonte was er vandaag in de Soeverein een sportdag voor de derde graad van alle Lommelse lagere scholen. Het evenement, georganiseerd door MOEV, dat nog werd aangekondigd als 'American Games' heet nu 'Sportmix'. En zo zal de activiteit ook in de toekomst worden aangeboden.
Het zijn dus niet meer de traditionele Amerikaanse sporten, zoals baseball, american football , rugby, enz. die worden aangeboden, maar een mix van allerlei sporten. Er zijn wel nog altijd drie plateaus waar deze verschillende sporten kunnen beoefend worden. Er is een kennismaking met golf en sneeuwsporten, er zijn verschillende sportspelen waarbij de leerlingen met en tegen elkaar spelen, en er is een plateau 'breek een record'.
Met 321 leerlingen, waarvan 155 in de voormiddag en 166 in de namiddag, waren ze om dit nieuwe concept uit te testen.
Elke groep leerlingen schoof na een bepaalde tijd door naar het volgende plateau. Zo had iedereen op het einde van de activiteit de kans gehad om alle sporten te proberen.
Het was niet alleen het fysieke aspect dat aan bod kwam, ook het gezond verstand moest worden gebruikt. Zo was er een oriëntatiespel waar een vooraf ingestudeerd parcours moest worden afgelegd.
Naast kracht was er ook behendigheid die getest werd, zoals in het golfspel waar met kracht en de nodige behendigheid het balletje moest geraakt worden. Voor velen toch wel een probleem.
Of subtiel met schijven over de mat schuiven om zo kort mogelijk bij het doel te stoppen en zoveel mogelijk punten te verzamelen.
Of de behendigheid bij het skaten in al zijn vormen, een tuimeling was hier dan ook niet uitzonderlijk.
Of touwtjespringen, dat ook door de jongens gesmaakt werd.
En dan het surfen. Dit was voor de ene brute kracht om de plank waarop de ander stond, verder te trekken. En behendigheid voor degene die op de plank stond.
En zo was er voor elk wat wils.
(Foto's Guy Weyns).
Meer foto's.