Vanavond heeft het flink geregend en geonweerd. Dat ging gepaard met wel heel bijzondere en vreemde wolken bij het naderen van de onweersstoring.
Freddy Bantje legde die vast, boven de Stokerijstraat en de Karrestraat. Het betreft hier een vrij zeldzame wolkensoort, zogenaamde 'bubbelwolken' of
'Altostratus (undulatus) asperitas'. Dit is een wolkenvariant die zich kenmerkt door een sterk chaotisch en golvend oppervlak aan de onderzijde, dat de indruk wekt van een omgekeerd berglandschap of ruwe zee. Asperitas is ook Latijn voor 'ruwheid', 'ruigheid'. Weerman Ruben Weytjens had het op zijn Facebookpagina over 'Waaw', waarna zijn echtgenote deze 'wetenschappelijke' (ahum!) naam verklaarde als 'wonderbaarlijke altocumulus achtertuin wolken'. Geweldig toch!