Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Basisonderwijs leert kinderen programmeren

Zaterdag 2 februari 2013
Basisonderwijs leert kinderen programmeren - Lommel
Enkele jaren geleden startte Provil met “Proweto”, een project waarbij leerlingen uit het basisonderwijs hun talent voor wetenschap en techniek kunnen ontdekken en ontwikkelen. Zo werd eerder in het kader hiervan de “Ontdek Techniek Talent Mobiel” gelanceerd voor het 5de en 6de leerjaar. “Voor de leerlingen van de tweede graad wordt nu een nieuw educatief project opgestart waarbij LEGO wordt gebruikt,” zegt schepen van onderwijs Kris Verduyckt. “Leerlingen kunnen aan de hand van een handleiding verschillende dieren, bijvoorbeeld een krokodil, bouwen en die vervolgens via de computer aansturen. Op die manier maken ze spelenderwijs kennis met het programmeren van processen.”
Het project draaide de afgelopen maanden proef in de Boudewijnschool (foto). “De reacties van leerlingen en leerkrachten waren uitermate positief,” zegt projectcoördinator Mark Vandeweyer van Provil. Hij werkt momenteel, in overleg met de leerkrachten basisonderwijs, aan een geschikte handleiding waarmee de scholen vanaf volgend schooljaar aan de slag kunnen. 
Het stadsbestuur ondersteunt dit project financieel. In eerste instantie worden 15 laptops en 15 projectdozen van LEGO aangekocht voor de geraamde kostprijs van 8.000 euro. De sets zullen vanaf september via een beurtrolsysteem ter beschikking gesteld worden van alle basisscholen in de stad.
Recentste nieuws
  • Wo 2/09 Francine Van Bakel overleden
  • Wo 2/09 Lommel - Marcel Huyers overleden
  • Wo 2/09 François Van Duffel overleden
  • Wo 2/09 Lommel - Patrick Dirx overleden
  • Wo 2/09 Steeds meer huishoudens hebben een huisdier

Kalender Lommel

Woensdag
2
September

Gratis Initiatie Salsa op 02/09/2026

Gratis Initiatie Salsa op 02/09/2026Vandaag Zoek je een leuke hobby met een vriend(in)? Vanaf september elke woensdag in feestzaal 'T Onderwerp (…)
Woensdag
2
September

Danslessen Salsa

Danslessen SalsaVandaag ???? WE’RE BACK! ???? Op 2 september 2026 starten we het nieuwe dansseizoen bij Salsación met een (…)
Donderdag
3
September

Kattenbosserheidewandeling

KattenbosserheidewandelingMorgen Wandelclub Milieu 2000 nodigt je uit op de Kattenbosserheidewandeling op donderdag 3 september met (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
09/08
Voor: SK Lommel

Bedankt, jullie hebben mij een groot plezier gedaan, door een puntje te pikken bij STVV.

Piet Roijers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Volledige keuken nog af te breken Fitnis fiets voor armen en benen th
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Verloren
Ik ben een sleutel verloren tijdens
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Basisonderwijs leert kinderen programmeren
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie