Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Basisonderwijs leert kinderen programmeren

Zaterdag 2 februari 2013
Basisonderwijs leert kinderen programmeren - Lommel
Enkele jaren geleden startte Provil met “Proweto”, een project waarbij leerlingen uit het basisonderwijs hun talent voor wetenschap en techniek kunnen ontdekken en ontwikkelen. Zo werd eerder in het kader hiervan de “Ontdek Techniek Talent Mobiel” gelanceerd voor het 5de en 6de leerjaar. “Voor de leerlingen van de tweede graad wordt nu een nieuw educatief project opgestart waarbij LEGO wordt gebruikt,” zegt schepen van onderwijs Kris Verduyckt. “Leerlingen kunnen aan de hand van een handleiding verschillende dieren, bijvoorbeeld een krokodil, bouwen en die vervolgens via de computer aansturen. Op die manier maken ze spelenderwijs kennis met het programmeren van processen.”
Het project draaide de afgelopen maanden proef in de Boudewijnschool (foto). “De reacties van leerlingen en leerkrachten waren uitermate positief,” zegt projectcoördinator Mark Vandeweyer van Provil. Hij werkt momenteel, in overleg met de leerkrachten basisonderwijs, aan een geschikte handleiding waarmee de scholen vanaf volgend schooljaar aan de slag kunnen. 
Het stadsbestuur ondersteunt dit project financieel. In eerste instantie worden 15 laptops en 15 projectdozen van LEGO aangekocht voor de geraamde kostprijs van 8.000 euro. De sets zullen vanaf september via een beurtrolsysteem ter beschikking gesteld worden van alle basisscholen in de stad.
Recentste nieuws
  • Za 11/10 Voorzitterswissel bij KANL
  • Za 11/10 Molleke - 11 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Herfst langs het Kanaal van Beverlo
  • Vr 10/10 Lommel - Welke naam krijgt de samengevoegde parochie?
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool

Kalender Lommel

Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesVandaag De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde techniek, (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kunstexpositie KULAV Lommel

Kunstexpositie KULAV LommelVandaag Unieke kunstexpositie bij Kulav – oktober 2025 Zeven getalenteerde kunstenaars tonen hun passie en (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kolonie Kermis Koersen

Kolonie Kermis KoersenVandaag Bijna Kolonie Kermis betekent ook bijna koers. Ook nu zullen er weer twee wielerwedstrijden (…)
Zaterdag
11
Oktober

Basketbalwedstrijd BBC Croonen Lommel

Basketbalwedstrijd BBC Croonen LommelVandaag Zaterdag 11 oktober speelt de Heren A-ploeg om 20.30u thuis tegen Woluwé. Lommel staat (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Buikspier toestel Skibotten
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Turn tshirt provil
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Basisonderwijs leert kinderen programmeren
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie