Lommel maakt zich op voor een spektakel, want morgen en overmorgen strijkt het grootste Europese levende standbeelden festival neer in het stadscentrum. Beeldig Lommel viert haar 15de jubileumeditie met een indrukwekkende line-up van bijna 300 artiesten uit 17 landen. Zoals gewoonlijk brengt het festival de sfeer van de Spaanse Ramblas helemaal tot leven in hartje Lommel. Van levende standbeelden en mobiele acts tot muzikanten en kinderbeelden, ambiance verzekerd voor jong en oud. De festivalroute van 2,5 km slingert zich door het centrum via Huis van de Stad tot de Sint-Pietersbandenkerk. En de Spaanse zon zal dit weekend ook haar opwachting maken, in een zonovergoten stadscentrum.
Voor deze feestelijke 15de editie maakt de organisatie een uitzondering op haar gangbare werking. Normaal verschijnen er elk jaar uitsluitend nieuwe acts, maar dit keer keren enkele publieksfavorieten uit het verleden terug. En er is meer: voor het eerst wordt het volledige dorpsplein getransformeerd tot één groot geheel: een
groepsact van 15 artiesten onder de noemer ‘Big Names’.
Maar er zijn nog meer
nieuwigheden.
- Kinderen vanaf 4 jaar kunnen zich op het dorpsplein gratis laten omtoveren tot levend standbeeld in de workshopstand.
- Een orkest speelt voor het eerst live vanaf een balkon op de 2de verdieping.
- En zelfs de senioren van woonzorgcentrum Ploegdries maken hun debuut met een act.
Schepen van Toerisme Peter Vanderkrieken is alvast enthousiast: "Dankzij een ongezien aantal aanmeldingen kunnen we het festival opnieuw naar een hoger niveau tillen. Dat zoveel artiesten zich aanmelden, toont hoe geliefd Beeldig Lommel is binnen de internationale artiestenwereld. We kijken uit naar een weekend vol blije gezichten, zowel van de artiesten als van de duizenden bezoekers!”
Praktische informatie
- Toegang tot het festival is gratis.
- Woon je in de buurt? Kom dan met de fiets! Er is een ruime fietsparking op het Michiel Jansplein.
- Parkeren kan kosteloos op Parking Circusweide (Vreyshorring 203). Van daaruit wandel je naar het festival of neem je de gratis shuttlebus. Ook treinreizigers kunnen hiervan gebruikmaken.
- Gratis waterpunten zijn voorzien langs het parcours om je drinkbus bij te vullen
- Tip: vergeet je munten niet om de levende standbeelden te laten bewegen!
Beeldig Lommel vindt plaats op 14 & 15 juni 2025 van 13 tot 17 uur.
Meer informatie vind je op
www.beeldiglommel.be