HVC Helchteren - Lovoc Lommel: 3-0 (26-24, 25-19 en 25-17)
Golden set: 21-25 voor Lovoc
Veel Lommelse supporters gisteravond in de gemeentelijke sporthal in Helchteren. Er viel dan ook heel wat te verdedigen. Voor het eerst in de geschiedenis van Lovoc kon een
damesteam (foto) zich plaatsen voor de finale van de Beker van Limburg. De heenwedstrijd werd met 3-2 thuis door Lovoc van HVC Helchteren gewonnen. Wilde Helchteren dat finaleticket binnenrijven moest het niet alleen de wedstrijd, maar ook de
golden set winnen. En dat in een zinderende sporthal aan de Sportstraat, met veel toeters, klappers, tromgeroffel en een geweldig huisorkest dat voor de nodige sfeer zorgde.
Lovoc, 2de in de 2de provinciale, startte sterk tegen de 2de van 1ste provinciale. Via Mieke Janssens stond het 2-6. Frauke Delchambre maakte 4-8, maar Eyckens en Nuyts loodsten Helchteren naar 9-10. Met Cuypers aan opslag stoomde Helchteren naar 14-11, Lommels block out maakte 17-12. Frauke Delchambre milderde tot 18-15 en acete naar 20-18. Via Karen Hollanders en Lotte Vandenberk kwam Lommel op setpunt (23-24), maar Helchteren sloot toch af met 26-24.
In set 2 maakte Mieke Janssens er vanaf de servicelijn weer 2-6 van, maar via Eyckens en Linden kwam Helchteren langszij: 7-7. Helchteren liep uit: 11-8, 16-11 en 18-12, een blok van Jolien Beysen en Julie Nijs op Eyckens zette Lommel terug iets dichter: 18-15. Karen Hollanders en een float-opslag van Emma van Doren brachten opnieuw spanning: 22-19, maar via Vanlaer en de acende Ceyssens werd het 25-19.
Set 3 liep gelijk op via Julie Nijs, Karen Hollanders en Nuyts: 9-8. Via ace van Jolien Beysen en fouten van Helchteren stond het 10-14. Dan kwam Cuypers aan serve. Zij loodste haar team naar een meer comfortabele 18-14. Lotte Vandenberk en Julie Nijs scoorden nog tegen (20-16), maar Helchteren besloot, via Cuypers, set 3 met 25-17. 3-0 winst voor Helchteren, en 1-1 in de strijd om het finaleticket.
Een
golden set moest de beslissing brengen. Daarin startte Lommel, via Karen Hollanders, Mieke Janssens en een acende Leen Creemers sterk: 1-7. Met Maex aan serve kwam Helchteren terug tot 6-7, maar Lotte Vandenberk en prima services van Frauke Delchambre zetten Lommel op 10-14. Nuyts bracht opnieuw spanning: 17-16, maar alweer Frauke Delchambre zette Lommel op 17-20 en 19-21. Lommel stoomde verder door naar 21-25 winst van de golden set, en
matchwinst. Lommel mag zo, voor het eerst in de geschiedenis van de damesteams, naar de finale van de Beker van Limburg op
paaszaterdag 19 april in Maaseik. Tegenstander wordt de winnaar van de match Sparvoc Lanaken A - Kivola Riemst B, alweer een 1ste provincialer op het menu dus.