Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Cd&v bestuurt Lommel de komende 6 jaar alleen

Woensdag 23 oktober 2024
Verkiezingen
Cd&v bestuurt Lommel de komende 6 jaar alleen - Lommel
Op 13 oktober hebben de Lommelaars beslist over het politieke vervolg in de gemeenteraad voor de volgende legislatuur. Cd&v kreeg hier een duidelijk mandaat met meer dan de helft van de stemmen om de toekomst van de stad de komende zes jaar uit te tekenen. De partij stelde vanavond volgende leden voor als schepen (foto 2 onder):
o Bob Nijs: burgemeester
o Dirk Vanderhoydonks: schepen
o Joris Mertens: schepen
o Katrien Cools: schepen
o Loucka Vreys: schepen
o Luc Ooms: schepen
o Medard Verstraeten: schepen
o Peter Vanderkrieken: schepen
Mark De Vroede zal de voorzittersrol overnemen van huidig voorzitter Stijn Mertens, die deze rol de afgelopen zes jaren heeft vervuld.
"Onze partij heeft met 19 op 31 zetels een duidelijk mandaat gekregen van de Lommelaars om de stad de volgende zes jaar te besturen", zegt burgemeester Bob Nijs. "Na waardevolle gesprekken met verschillende vertegenwoordigers van de andere twee partijen in de gemeenteraad, namelijk Vooruit en N-VA, heeft cd&v besloten om die verantwoordelijkheid alleen op te nemen”.
De afgelopen dagen is na intensieve gesprekken met de 19 verkozenen binnen de fractie een voorstel gekomen voor het bovenvermelde nieuwe schepencollege dat naar hun overtuiging het sterkst mogelijk team is. Het partijbestuur, gevolgd door de partijraad van cd&v Lommel, kwam vandaag samen om haar leden goedkeuring te vragen over dit nieuwe stadsbestuur voor de periode 2024-2030, wat ook unaniem gebeurde. De bevoegdheden van de schepenen worden op een later tijdstip bekend gemaakt.
Alle verkozen gemeenteraadsleden van cd&v zullen hun mandaat ook effectief opnemen. Cd&v wenst de andere politieke partijen hartelijk te bedanken voor de samenwerking van de afgelopen zes jaar en hoopt op een verdere constructieve samenwerking in de gemeenteraad.
Vlaams Parlementslid Sofie Mertens zal zich, naast haar rol als gemeenteraadslid, de volgende jaren ten volle inzetten om de stem van Lommel ook in Brussel te laten klinken en te zorgen dat Lommel ook in Brussel krijgt waar het recht op heeft.
Tenslotte wensen ze graag Nancy Bleys en Sophie Loots (foto 4 onder) te bedanken voor hun werk als schepen de afgelopen jaren. Zij blijven wel actief in de gemeenteraad.
In de gemeenteraad neemt cd&v afscheid van Ine Loomans en Jan Willekens (foto 3 onder) die geen kandidaat meer waren op de lijst van #BOB, maar achter de schermen nog wel actief blijven binnen de partij.
(Foto's cd&v)
Cd&v bestuurt Lommel de komende 6 jaar alleenCd&v bestuurt Lommel de komende 6 jaar alleenCd&v bestuurt Lommel de komende 6 jaar alleenCd&v bestuurt Lommel de komende 6 jaar alleen
Nieuwere berichten in 'Verkiezingen'
  • 31/01/'25Alea iacta est
  • 26/10/'24Nieuw provinciebestuur
Oudere berichten in 'Verkiezingen'
  • 22/10/'24 Lommel - Gemeenteraadsverkiezingen: de week nadien
  • 15/10/'24 Lommel - Vernieuwing in Lommelse gemeenteraad
  • 15/10/'24 Lommel - CD&V Lommel vierde zondag feest

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Muurkaarshouder Staande lamp
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Cd&v bestuurt Lommel de komende 6 jaar alleen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie