Daltonschool XCL EigenWijs blaast dit schooljaar tien kaarsjes uit. Die jubileumviering ging vandaag van start met een
feestelijke show. Met “
10 om te zien” en de lancering van een
nieuw kinderboek zet de school haar visie op creativiteit extra in de kijker.
De show “10 om te zien” bracht vandaag heel wat sfeer in CC De Adelberg. De leerlingen speelden maar liefst
twee voorstellingen: één in de voormiddag en één in de namiddag. Een dolenthousiast publiek kreeg tien optredens voorgeschoteld van bekende artiesten als Clouseau, Pommelien Thijs, Camille, Regi, Spring en nog vele anderen.
Meer foto'sNa elk optreden volgde zelfs een
interview met de artiest in kwestie. Niet met de échte sterren natuurlijk, maar de leerlingen kropen zo overtuigend in hun rol dat het publiek moeiteloos meeging in het verhaal.
Naast het podiumgebeuren blijft taal een belangrijke pijler binnen het feestjaar. Zo wordt ook een nieuw kleuterboek gelanceerd, volledig gemaakt door de kleuters van juf Michelle. Het boek De EigenWijze letterzoektocht ontstond uit een creatief taaltraject waarin kleuters samen een verhaal bedachten, letters verzamelden en personages tot leven brachten. Zo ervaren ook de jongsten dat hun ideeën ertoe doen en kunnen uitgroeien tot een tastbaar eindresultaat: een écht boek.
Het project bouwt verder op een succesvolle ervaring van twee jaar geleden. Toen schreven leerlingen van de derde graad samen een boek onder begeleiding van schrijfster Elizabeth Kayland, mama van een van de leerlingen. Dat boek, Het boek vol EigenWijze verhalen, is vandaag te ontlenen in de bibliotheek van Lommel en te koop bij Standaard Boekhandel. Intussen wordt ook gewerkt aan EigenWijze verhalen, volume 2. “Daar kijken we met z’n allen reikhalzend naar uit,” klinkt het enthousiast op school.
Dit schooljaar wordt het schrijfproject nog breder uitgerold. Niet alleen de kleuters, maar ook de leerlingen van de tweede en derde graad werken aan hun eigen verhalen, telkens vertrekkend vanuit hun leefwereld en fantasie. Het overkoepelende thema is feest. Binnen dat kader worden tal van leerplandoelen gerealiseerd, zoals creatief schrijven, spelling, begrijpend lezen, woordenschatuitbreiding, samenwerken en mondelinge taalvaardigheid.
Directeur Nathalie Cuyvers ziet het project als een mooie samenvatting van tien jaar EigenWijs. “Verhalen schrijven is voor ons geen los project. Het toont waar we als school voor staan: kinderen vertrouwen geven, hun stem serieus nemen en samen iets creëren waar ze trots op mogen zijn. Dat onze leerlingen, van kleuter tot derde graad, hun eigen boeken schrijven, past perfect bij wie we zijn en wie we willen blijven.”
Met de combinatie van een sprankelende show en nieuwe boeken van eigen makelij viert Daltonschool XCL EigenWijs haar tiende verjaardag zowel feestelijk als inhoudelijk sterk. (Scholengroep Xpert)