Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Danielle exposeert haar eindwerken in Mol

Maandag 23 juni 2025
Danielle exposeert haar eindwerken in Mol - Lommel
Sinds afgelopen zaterdag, en dit tot en met morgen, dinsdag 24 juni, vindt in Mol de eindejaarsexpo plaats waar de leerlingen van de Academie Beeldende Kunst Mol hun talenten laten zien.
Eén van die leerlingen, die bovendien afstudeert, is de Lommelse Danielle Vandenboer. Zij exposeert in de Oude Alma aan de Edmond Van Hoofstraat 4. Oorspronkelijk was dit gebouw een grootwarenhuis, maar het werd herbestemd als cultureel centrum, dat met respect voor zijn geschiedenis en architectuur bewuste, kunstzinnige en educatieve activiteiten, zoals deze tentoonstelling, huisvest.
Morgen, dinsdag 24 juni, nog te bezoeken van 10 tot 18 uur.
Danielle Vandenboer begon haar artistieke opleiding in de keramiekafdeling. Al snel werd ze gefascineerd door de beeldhouwers die werkten naar levend model. Die manier van werken – direct, intuïtief en lichamelijk – trok haar sterk aan en deed haar overstappen naar de beeldhouwkunst, een kunstrichting die nu sculptuur genoemd wordt. Waar keramiek haar aanvankelijk houvast bood, groeide de behoefte om los te komen van die techniek en te experimenteren met andere materialen en vormen.
Doorheen haar opleiding evolueerde haar werk van figuratief naar meer abstract en expressief. In plaats van klassieke materialen koos ze alsmaar vaker voor afval en restmateriaal – stukken spiegelglas, elektrische bedrading, 'rommel' en gevonden voorwerpen langs de straatkant. Voor haar zijn dit geen willekeurige elementen, maar dragers van verhalen, gevoelens, herinneringen en vergankelijkheid. Ze stoort zich aan hoe snel en achteloos dingen – en mensen – worden afgedankt in de maatschappij. Die ergernis werd een creatieve motor in haar werk. Ze heeft zich op die creatieve manier kunnen uitleven, dat heeft haar echt deugd gedaan.

Haar eindproject draait rond dat thema van vergankelijkheid en hergebruik. Elk object is bewust gekozen: kapotte spiegels verwijzen naar een geknakt zelfbeeld, glasfragmenten en prikkeldraad naar pijn en littekens. Maar evengoed spreekt uit haar werk een verlangen om te helen en opnieuw betekenis te geven. Door het verzamelen en assembleren van weggeworpen elementen ontstaat een nieuwe beeldtaal die tegelijk rauw en gevoelig is.
Zo ook een werk, geassembleerd uit dingen die op de school en de speelplaats weggegooid werden (foto 1 onder). Een verwijzing naar kinderen, die groot dromen, maar nadien door volwassenen met regels en verwachtingen beknot worden, hun vleugels geknipt.

Een krachtig werk binnen haar tentoonstelling toont het aangespoelde lichaam van een vluchteling (foto 2 onder). Wat begon als het idee van een figuur op een blauw wateroppervlak - een vluchteling die uit een bootje gevallen is -, groeide in de loop van het jaar uit tot een beeld van iemand die aangespoeld is en het helaas niet overleefde. Elk detail – van de kapotte gsm die naast hem ligt, de houten planken waaraan hij zich probeerde boven water te houden, de glasscherven die zijn pijnen symboliseren, de verroeste prikkeldraad tot de witgrijze vlekken van meeuwensporen – is geladen met symboliek. Zelfs de meeuwenuitwerpselen zijn zorgvuldig nagebootst – als commentaar op hoe zelfs het lot kan neerdalen op wie kwetsbaar is. Luguber, bevreemdend, choquerend maar wel heel pakkend.

De werken van Danielle zijn niet altijd gemakkelijk te doorgronden. Ze dagen de toeschouwer uit, zijn confronterend en bevatten lagen die niet meteen zichtbaar zijn. Toch is haar beeldtaal oprecht, helder en diep menselijk. Ze wil raken, verwonderen en tegelijk een zekere ongemakkelijkheid oproepen. Niet vanuit provocatie, maar vanuit een verlangen naar bewustzijn.
Naast haar recentere sculpturale werk toont ze ook nog enkele stukken uit een eerdere periode (foto 5 onder). Daarmee maakt ze duidelijk dat haar artistieke ontwikkeling geworteld is in verschillende disciplines, maar dat haar huidige werk een duidelijke richting aangeeft: eerlijk, rauw, geëngageerd en doordrenkt van persoonlijke reflectie.

Danielle is trouwens geslaagd voor haar eindwerk. Ze kreeg goeie commentaren, en een hoop nieuwe inspiratie!
(Foto's Lieve De Bleser). Meer foto's.
Danielle exposeert haar eindwerken in MolDanielle exposeert haar eindwerken in MolDanielle exposeert haar eindwerken in MolDanielle exposeert haar eindwerken in Mol
Danielle exposeert haar eindwerken in MolDanielle exposeert haar eindwerken in MolDanielle exposeert haar eindwerken in Mol
Recentste nieuws
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool
  • Vr 10/10 Lommel - Op boerderijklassen met XCL Wegwijs
  • Vr 10/10 Lommel - Melding van de politie - 10 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Neos ontdekt het geheim van ambachtelijke kaas
  • Vr 10/10 Lommel - Fietsdoolhof leert jonge fietsers verkeersregels

Kalender Lommel

Vrijdag
10
Oktober

FC Vandenberken QUIZ-avond

FC Vandenberken QUIZ-avondVandaag Op vrijdag 10 oktober 2025 heten we jullie welkom op onze gezellige quiz in het Klosterhof! ??? (…)
Vrijdag
10
Oktober

Zettersprijskamp op Verbroedering Lommel

Zettersprijskamp op Verbroedering LommelVandaag Op 10-10-2025 geeft Verbroedering Lommel zijn eerste zettersprijskamp. Die gaat door in de (…)
Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesMorgen De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Mooi kast met glas deurtjes Elektrisch mes
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Jazz drummer
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Danielle exposeert haar eindwerken in Mol
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie