Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Een 'OverKophuis' in Lommel

Maandag 3 mei 2021
Een 'OverKophuis' in Lommel - Lommel
De komende maanden zullen er naast de vijf bestaande maar liefst 25 nieuwe OverKophuizen opstarten in Vlaanderen en Brussel. “Dat liet Vlaams minister Wouter Beke ons vandaag weten”, zegt schepen van Jeugd Peter Vanderkrieken. “Dat is op zich al goed nieuws, maar nog beter is dat Lommel één van de steden en gemeenten is die een OverKophuis mag opstarten. Voor deze verwezenlijking ontvangen we samen met gemeenten Pelt, Peer en Beringen de volgende drie jaar een subsidie van € 100.000 per jaar van de Vlaamse regering.”
Een OverKophuis is een plek waar jongeren en jongvolwassenen in een fijne, ontspannende sfeer kunnen vertoeven, waardoor problemen sneller bespreekbaar worden en wanneer nodig kan worden ingezet op laagdrempelige ondersteuning en hulp voor jongeren die daar nood aan hebben. De jongeren kunnen er gewoon binnenstappen om samen activiteiten te doen, maar ze vinden er ook een luisterend oor en professionele therapeutische hulp.
“Dit is vooral een opsteker voor onze Lommelse jeugd”, vervolgt burgemeester Bob Nijs. “Zeker in deze periode, waarin de nood om te luisteren naar de noden van de jongeren ontzettend hard nodig is. We zien en horen dit elke dag. We willen onze jongeren de kansen geven die ze verdienen. Kansrijk opgroeien is een basisrecht. Dat de Vlaamse regering het licht op groen zette om in Lommel een OverkopHuis te vestigen, wijst op het sterke dossier dat we met alle partners hebben ingediend.”
“We gaan nu met alle deelnemende partijen aan het werk om het OverkopHuis vanaf september te laten starten in het huidige Huis van de Jeugd aan de Norbert Neeckxlaan”, besluit schepen Vanderkrieken. “In een latere fase krijgt het ook onderdak in het nieuwe jongerencentrum. Naast onze eigen Jeugddienst en het JAC zijn ook Arktos (Vlaams expertisecentrum voor kinderen en jongeren in kwetsbare situaties) en Ligant (Netwerk Geestelijke Gezondheidszorg Limburg) onze partners in de verwezenlijking van het Lommelse OverKophuis.”
Recentste nieuws
  • Za 11/10 Voorzitterswissel bij KANL
  • Za 11/10 Molleke - 11 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Herfst langs het Kanaal van Beverlo
  • Vr 10/10 Lommel - Welke naam krijgt de samengevoegde parochie?
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool

Kalender Lommel

Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesVandaag De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde techniek, (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kunstexpositie KULAV Lommel

Kunstexpositie KULAV LommelVandaag Unieke kunstexpositie bij Kulav – oktober 2025 Zeven getalenteerde kunstenaars tonen hun passie en (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kolonie Kermis Koersen

Kolonie Kermis KoersenVandaag Bijna Kolonie Kermis betekent ook bijna koers. Ook nu zullen er weer twee wielerwedstrijden (…)
Zaterdag
11
Oktober

Basketbalwedstrijd BBC Croonen Lommel

Basketbalwedstrijd BBC Croonen LommelVandaag Zaterdag 11 oktober speelt de Heren A-ploeg om 20.30u thuis tegen Woluwé. Lommel staat (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Twee hoge vazen met bloem Teak kast
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muzikanten gezocht
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Een 'OverKophuis' in Lommel
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie