Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Een Vermeer tentoonstelling in Lommel...

Vrijdag 13 september 2024
Een Vermeer tentoonstelling in Lommel... - Lommel
...daarvoor moet je naar de Adelberg, want vanaf vanavond tot en met zondag 22 september stelt de jonge Lommelse fotografe Finn Vermeer daar tentoon, met de expo Furusato. Manu Bloemen, curator van de galerij CC De Adelberg, was zo onder de indruk van haar eindwerk toen Finn hem vroeg dat even samen te bekijken dat hij haar prompt uitnodigde om een expo te houden in de galerij.
Finn studeerde audio-visuele vorming aan het PIKOH in Hasselt, een ASO-richting met veel praktijk in film en fotografie, en stelt in de Adelberg haar eindwerk tentoon waarin zij de Japanse en de Vlaamse cultuur dichter bij elkaar brengt. In haar foto’s vind je zowel elementen uit Tokio terug als uit Kattenbos in haar geboortestad Lommel. Zij maakte de foto’s op een traditionele manier met een analoog fototoestel, een Chinon (foto 2 onder), en met een vast 50 mm objectief omdat dit voor haar de meest authentieke weergave is van haar zoektocht naar culturele identiteit - naar háár identiteit - met minimale inbreuk op de werkelijkheid. Voor haar was dit dé manier waarop ze het meest controle had over het resultaat. Ze gebruikte achteraf ook weinig tot geen manipulaties, zoals Photoshop. De beelden zijn puur, op het moment zelf gemaakt, een echte weergave van de werkelijkheid.
Furusato, de naam van de expo, betekent letterlijk geboortestad. Deze term wordt in Japan ook gebruikt om te verwijzen naar een plaats waar je hart naar verlangt of waar je goede herinneringen aan hebt, maar niet direct naartoe kan. Zo omschrijft het woord haar connectie met zowel België als Japan.
Ze maakte gebruik van double exposure of dubbele belichting met analoge filmrolletjes. Ze werkte voor dit project met drie filmrolletjes, een van 36 foto's, een van 24 en een van 27 foto's, belachelijk weinig naar de normen van de moderne digitale fotografie en een hele uitdaging in analoge fotografie. Eerst fotografeerde ze beelden ondersteboven in Kattenbos, het bos waar ze als kind vaak kwam en nu nog altijd dikwijls wandelt. Ondersteboven omdat dit aspect van haar identiteit een beetje ondersteboven staat. Vervolgens draaide ze de belichte filmrolletjes terug - met de nodige expertise en ervaring wist ze hoe het precies moest - en belichtte ze opnieuw in Tokio. Op voorhand had ze natuurlijk al heel wat geëxperimenteerd op wat het beste werkt en wat minder goed. In Lommel zocht ze in het bos naar donkere schaduwpartijen, in Japan 's avonds naar licht, wat heel speciale en verrassende resultaten oplevert. Zelfs al vind je dat de foto ondersteboven beter tot zijn recht komt kan dat best.
Een deel van de expo bestaat ook uit stillevens waar Finn zich richtte op kleuren en abstracte figuren. Ze fotografeerde door een caleidoscoop met als onderwerp origami kraanvogels in de Belgische natuur.
De expo is gratis te bezoeken in de galerij van CC De Adelberg tot en met zondag 22 september tijdens de openingsuren van de balie. Finn is zelf aanwezig op weekenddagen en woensdagen van 10u-17u.
(Foto's Lieve De Bleser)
Een Vermeer tentoonstelling in Lommel...Een Vermeer tentoonstelling in Lommel...Een Vermeer tentoonstelling in Lommel...Een Vermeer tentoonstelling in Lommel...
Een Vermeer tentoonstelling in Lommel...Een Vermeer tentoonstelling in Lommel...
Recentste nieuws
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool
  • Vr 10/10 Lommel - Op boerderijklassen met XCL Wegwijs
  • Vr 10/10 Lommel - Melding van de politie - 10 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Neos ontdekt het geheim van ambachtelijke kaas
  • Vr 10/10 Lommel - Fietsdoolhof leert jonge fietsers verkeersregels

Kalender Lommel

Vrijdag
10
Oktober

FC Vandenberken QUIZ-avond

FC Vandenberken QUIZ-avondVandaag Op vrijdag 10 oktober 2025 heten we jullie welkom op onze gezellige quiz in het Klosterhof! ??? (…)
Vrijdag
10
Oktober

Zettersprijskamp op Verbroedering Lommel

Zettersprijskamp op Verbroedering LommelVandaag Op 10-10-2025 geeft Verbroedering Lommel zijn eerste zettersprijskamp. Die gaat door in de (…)
Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesMorgen De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Vispannetjes Twee hoge flessen met bloemen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Een Vermeer tentoonstelling in Lommel...
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie