Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Eerste fietsstraat in onze stad ingehuldigd

Woensdag 3 juli 2019
Eerste fietsstraat in onze stad ingehuldigd - Lommel
Vanmiddag werd de eerste Lommelse fietsstraat officieel ingehuldigd door schepen van mobiliteit Sophie Loots, burgemeester Bob Nijs en een delegatie van de kindergemeenteraad. Het gaat om de Rijksschoolstraat en een gedeelte van de Molenstraat. Fietsers zijn hier voortaan de belangrijkste weggebruikers. Auto’s en andere motorvoertuigen zijn wel nog toegestaan, maar er gelden specifieke verkeersregels. Schepen Loots: "Dit is de eerste aanzet van een nieuw mobiliteitsbeleid dat we de komende jaren willen voeren, namelijk een beleid dat gericht is op verkeersveiligheid voor alle weggebruikers en waarin de fietser een prominente rol krijgt. We willen dit realiseren door het inrichten van nog meer fietsstraten, nog ongeveer 7 km. zit er in de pijpleiding. Ook willen we nog meer inzetten op verkeersveilige schoolomgevingen. En tot slot willen we van Lommel een échte fietsstad maken, o.a. door betere fietsverbindingen en meer aandacht voor fietsoversteekplaatsen."
Maar wat houdt een fietsstraat nu eigenlijk in? Wij zetten het even op een rijtje:
• De fietsstraten gelden in de Rijksschoolstraat en in het deel van de Molenstraat vanaf de Rijksschoolstraat tot aan de Koning Albertlaan. Dit zijn allebei éénrichtingsstraten, maar fietsers mogen in twee richtingen. Fietsers mogen de volledige breedte van de rijbaan gebruiken.
• Je mag met de auto een fietsstraat inrijden, maar aan maximum 30 km/u. Deze snelheidsbeperking geldt niet alleen voor auto's, maar voor alle weggebruikers.
• In deze specifieke fietsstraten geldt een parkeerverbod, dat is niet in elke fietsstraat het geval.
• Rij je met een auto of ander motorvoertuig door een fietsstraat, haal dan geen fietsers in. (Foto's Jan Buyens)
Eerste fietsstraat in onze stad ingehuldigdEerste fietsstraat in onze stad ingehuldigdEerste fietsstraat in onze stad ingehuldigd
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Kelly Vromans, al jaren een vertrouwd gezicht
  • Di 1/07 Lommel - Nomineer je kandidaat voor Lommelse Cultuurprijs
  • Ma 30/06 Lommel - Demo Sidecar Kids tijdens GP van België
  • Ma 30/06 Lommel - Speuren met Anna in Lommel
  • Ma 30/06 Lommel - Gááw vielóbel voor Carl Vertommen van WICO

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Halogeenplafondlamp Staande lamp
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Eerste fietsstraat in onze stad ingehuldigd
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie