Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Emma schittert in Junior Bake Off Vlaanderen

Zaterdag 24 mei 2025
Emma schittert in Junior Bake Off Vlaanderen - Lommel
Vanaf donderdag 29 mei is Emma Hendriks uit Lommel - morgen wordt ze 15 - te zien op Play4 in het populaire programma Junior Bake Off Vlaanderen. De opnames vonden plaats in de zomer van 2024, maar worden nu pas uitgezonden. Emma is één van de acht jonge kandidaten die zich een weg naar het scherm bakten.
“Ik had het programma nog nooit gezien,” vertelt Emma. “Maar toen ik in 2023 zag dat je je kon inschrijven, zei ik in een gekke bui tegen mama: ‘Is het goed als ik meedoe? Ik zal toch wel niet ver geraken, maar ik wil het gewoon eens proberen.’” Zo begon een onverwacht avontuur dat haar tot in de keukenstudio’s van Junior Bake Off Vlaanderen zou brengen.
Emma deed voor het eerst auditie in 2023. Ze geraakte toen al ver in het selectieproces, maar de opnames vielen helaas samen met een geplande vakantie en een volleybalkamp. “Ik had daar totaal geen rekening mee gehouden, dus moest ik noodgedwongen afhaken. Dat was wel jammer. Maar ik had me er wel bij neergelegd. Het was sowieso al een hele toffe ervaring om de audities mee te kunnen doen en in de audities zo ver te geraken. Dat had ik al helemaal niet verwacht. ”
Tot haar verbazing werd ze in 2024 opnieuw opgebeld door de productie. “Ze vroegen of ik het nog altijd zag zitten om mee te doen. Ik heb meteen ja gezegd.” Ze ging opnieuw door de selectie, doorstond verschillende audities en werd uiteindelijk geselecteerd bij de laatste acht kandidaten.
De opnames vonden plaats in juli 2024 in Mechelen, waar de deelnemers samen met één ouder in een hotel verbleven. “Dat was echt superleuk,” herinnert Emma zich. “De sfeer in de groep was top. Zowel onder de kinderen als de ouders was er een fijne band. We hebben veel gelachen en elkaar ook echt geholpen.”
Toch waren de opnamedagen ook behoorlijk intensief. Elke aflevering bestaat uit een technische proef – waarin een onbekend recept gevolgd moet worden, waar ze één uur de tijd voor kregen – en een zogeheten spektakelstuk dat op voorhand thuis voorbereid kon worden en in twee uur tijd klaar moest staan. “Zowel met de technische proef in de voormiddag als met het spektakelstuk in de namiddag moesten we echt binnen de tijd klaar zijn, terwijl er ook nog drie cameraploegen rondliepen. Alles moest perfect in beeld komen. Zelfs als je iets uit de oven wilde halen of een ingrediënt toevoegde, moest je eerst je hand opsteken zodat ze het konden komen filmen. Zo kon het wel eens zijn dat je gebak veel te lang in de oven stond dan eigenlijk goed was.”
Opvallend: Emma had vóór haar deelname nog niet veel bakervaring. “Ik maakte af en toe een cake of wat koekjes, maar echt spectaculaire taarten had ik nog nooit gebakken.” Toch viel ze op tijdens de audities. “Misschien vonden ze mijn enthousiasme belangrijk. Ik was gewoon heel eerlijk: ik bak graag, maar ik ben geen topbakker.”
Tijdens het programma leerde ze enorm veel bij. “Er was een bakcoach aanwezig aan wie je advies kon vragen als je echt vastliep. Dat hielp enorm.” Emma hield ervan om creatief uit te pakken, maar dat bracht ook risico’s met zich mee. “Ik wilde altijd iets spectaculairs maken. Het heet een spektakelstuk, dus wou ik er ook een echt spektakelstuk van maken. Daardoor had ik het soms lastig om binnen de tijd klaar te raken. Mijn mama zei dan: ‘Doe nu gewoon eens iets eenvoudigs’, maar dat vond ik dan weer niet speciaal genoeg,” lacht ze.
Emma’s inzet bleef niet onopgemerkt. “Bij mijn eerste auditie mislukten mijn soesjes helemaal. Ze waren plat, net pannenkoekjes, en ik heb er gewoon twee op elkaar gelegd met de vulling ertussen. Toch mocht ik door naar de volgende ronde. Tijdens de laatste minuten van een opname stonden ze een keer aan mijn keuken met de boodschap dat ik het echt niet ging halen. Maar ik gaf niet op. Ik wilde het koste wat het kost afkrijgen. En dat is ook gelukt.”
Het was een geweldig fijne ervaring voor Emma, die nog veel contact heeft met de andere deelnemers. Maar als mama vraagt: “Emma, bakken of volleybal?” zegt ze wel vol overtuiging: “Volleybal!”.
Of ze het tot in de finale met drie schopte, blijft nog even geheim. “Daar mogen we niets over zeggen,” knipoogt Emma. “Iedereen zal gewoon moeten kijken.”

Junior Bake Off Vlaanderen is te zien vanaf donderdag 29 mei op Play4. Eén ding is zeker: Lommel mag trots zijn op een jonge bakbelofte met doorzettingsvermogen, creativiteit én een flinke portie goesting.
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Weerstandslaan wordt speelstraat
  • Di 1/07 Lommel - Drie huurlingen weg bij Lommel SK
  • Di 1/07 Lommel - OKRA Zomert in de Moffel
  • Di 1/07 Lommel - Proeftuin en Kriebelplezier van start
  • Di 1/07 Lommel - Puffen en zweten tijdens Grensparkwandeling

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Woensdag
2
Juli

Film in de kerk

Film in de kerkMorgen Te warm of te nat, te droog of te koud… Bij ons is het altijd goed ??. Leuke animatiefilm (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Lederen herenschoenen Tuinideeen, 75 tuinontwerpen.
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Emma schittert in Junior Bake Off Vlaanderen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie