Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Erfgoed ontvangt 5.000 euro subsidie van provincie

Dinsdag 21 juni 2016
Gisteren kreeg Erfgoed Lommel het heuglijke nieuws dat ze 5.000 euro subsidie krijgen vanwege de provincie voor hun project 'Wij(k) en Erfgoed'. Met dit geld wil Erfgoed in eerste instantie een verplaatsbare tafeltouchscreen en CMS (‘content management system’) aankopen. Korte teksten, foto’s, filmpjes (of fragmenten ervan), documenten, kaarten… worden hierdoor makkelijk raadpleegbaar voor het publiek en vertellen het verhaal. En telkens er nieuw erfgoed opdaagt, kan het digitaal bewaarde verhaal worden aangevuld.
Een verplaatsbare tafeltouchscreen heeft het voordeel dat de verhalen raadpleegbaar zullen zijn buiten de gebruikelijke erfgoedlocaties zoals het documentatiecentrum of het museum. Als locaties denken ze bij Erfgoed bijvoorbeeld aan de bibliotheek, de inkomhal van het Huis van de Stad, de buurthuizen bij bijzondere gelegenheden zoals vieringen van een verjaardag van een vereniging, enz.. In een aantal Lommelse wijken (Kolonie, Kerkhoven, Kattenbos, Werkplaatsen, Centrum) zal dit najaar een Erfgoedbabbel (of Erfgoed Kafee) worden georganiseerd waarop iedereen met interesse voor erfgoed wordt uitgenodigd. Tijdens dat evenement zal het erfgoed al worden verzameld en gedigitaliseerd.
In een lokale gemeenschap circuleren vele verhalen en sommige van die verhalen gaan generaties mee. Mensen zijn zich echter weinig bewust van het feit dat het verhaal en de ermee samenhangende documenten, foto’s, affiches… erfgoed (kunnen) zijn. Erfgoed wil met dit project in enkele Lommelse wijken samen met de lokale mensen en verenigingen op zoek gaan naar de verhalen en naar het bijhorende roerende erfgoed. Het is de bedoeling mensen en verenigingen actief bij het project te betrekken zodat ze zich bewust worden van hun erfgoed en ermee aan de slag gaan. Zo hopen ze een veelheid aan roerend erfgoed te verzamelen waarmee verschillende verhalen kunnen worden samengesteld, bewaard en verteld.
Het erfgoed wordt geregistreerd en gedigitaliseerd en eventueel, mits de eigenaar akkoord gaat, toegevoegd aan de collecties van Erfgoed Lommel. Al dit verzamelde erfgoed zal worden aangevuld met erfgoed dat zich al in de collecties van Erfgoed Lommel bevindt, en dan zullen de samen geschreven verhalen een digitale en multimediale vorm krijgen op de verplaatsbare tafeltouchscreen.
Recentste nieuws
  • Wo 2/07 BE-Alert - Code oranje ONWEER
  • Wo 2/07 Lommel - Brand op Duits kerkhof
  • Wo 2/07 KMI: Code oranje
  • Wo 2/07 Het olifantenpaadje
  • Di 1/07 Lommel - Brandweer rukt uit voor heidebrand

Kalender Lommel

Woensdag
2
Juli

Film in de kerk

Film in de kerkVandaag Te warm of te nat, te droog of te koud… Bij ons is het altijd goed ??. Leuke animatiefilm (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Morgen Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Stoel Gezelschapspelletjes
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Erfgoed ontvangt 5.000 euro subsidie van provincie
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie