Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Erfgoeddag komt er weer bijna aan

Maandag 5 april 2021
Erfgoeddag komt er weer bijna aan - Lommel
Net zoals vorig jaar is Erfgoeddag gedwongen tot een digitale editie. Maar daarom zeker niet minder interessant. Ook Erfgoed Lommel deed weer haar best om een mooi programma uit te werken voor 24 april, en de weken nadien!
Enerzijds is er een digitale expo over passeurs, smokkelaars en douaniers en wat ze gemeen hebben. Precies, hun activiteiten spelen zich meestal af tijdens de nacht. Hoe spannend en gevaarlijk was het om door “den draad” te kruipen? Welke truukjes werden er bij het smokkelen gebruikt? En slaagden douaniers erin om smokkelaars bij de lurven te vatten of trokken ze vaak aan het kortste eind? Ontdek het zelf in deze boeiende digitale expo. Drie Lommelse slachtoffers van “den draad” worden door de werkgroep Familiekunde van Erfgoed Lommel vzw in de kijker gezet. Vanaf zaterdag 24 april te bekijken via een link op de website van Erfgoed.
Maar ook is er een Graphic novel die vertelt over deze passeurs, smokkelaars en douaniers, gemaakt door leerlingen van 5 STW – atelier expressie van de WICO–Campus Overpelt, die door deze verhalen geïnspireerd werden. In enkele sprekende tekeningen per verhaal brengen ze de gebeurtenissen van toen tot leven.
Ook dit is digitaal te bekijken, en wel via het Youtubekanaal van Erfgoed, en ook vanaf 24 april.
Recentste nieuws
  • Wo 2/07 Het olifantenpaadje
  • Di 1/07 Lommel - Brandweer rukt uit voor heidebrand
  • Di 1/07 Lommel - Weerstandslaan wordt speelstraat
  • Di 1/07 Lommel - Drie huurlingen weg bij Lommel SK
  • Di 1/07 Lommel - OKRA Zomert in de Moffel

Kalender Lommel

Woensdag
2
Juli

Film in de kerk

Film in de kerkVandaag Te warm of te nat, te droog of te koud… Bij ons is het altijd goed ??. Leuke animatiefilm (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Morgen Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Zwarte omafiets Kienhout voor aquarium
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Poesje Don Boscostraat
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Erfgoeddag komt er weer bijna aan
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie