Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Genomineerde 5: Frans Smets

Vrijdag 18 december 2015
Genomineerde 5: Frans Smets - Lommel
En zo zitten we reeds aan onze vijfde genomineerde... Frans Smets, al 35 jaar voorzitter van Wandelclub Milieu 2000. Hij is ondertussen een tiental jaar gepensioneerd van Glaverbel en woont in Kerkhoven. Zijn eerste reactie bij het vernemen van deze nominatie was: "Wat overkomt me nu?". Frans richtte in 1980 de wandelclub op en was de eerste voorzitter. En na 35 jaar is hij dit nog steeds. En in 2011 kreeg hij vanwege het stadsbestuur ook al de 'Prijs van Sportverdienste'. Na al die jaren heeft hij ongeveer 45.000 kilometer op de teller staan, wat uiteraard ook al een prestatie op zich is. Maar niet alleen in Lommel was en is hij actief: zo werd hij in het begin van zijn wandelcarrière al snel kalenderverantwoordelijke én stond hij mee aan de wieg van een erg belangrijk project op Vlaams niveau, nl. de samensmelting van de drie verschillende wandelbonden. Hij was ook op dit niveau van onschatbare waarde en zorgde er dus mee voor dat de drie bonden vanaf 1 januari 2016 samen één bond zijn (Wandelsport Vlaanderen) met een 350-tal clubs en een 70.000 leden. En wat ook mede zijn verdienste is, is de uitgave van een prachtig werk 'Walking in Belgium' dat nu pas verschenen is en alle wandelingen op Belgische bodem samenbrengt, en jaarlijks zal uitgegeven worden.
Een overzicht geven van alle belangrijk wandelingen die hij samen met de vele vrijwilligers van de club reeds organiseerde zou te ver leiden, maar toch enkele op een rijtje:
- voettocht Parijs-Lommel in het kader van Lommel 1000 in 1990;
- bedenker en uitvoerder van het wandelwegennet in Lommel, 140 kilometer bewegwijzerde wandelpaden;
- organisator Nationale Wandeldag in Lommel in februari 2000 met bijna 10.000 deelnemers;
- organisator Vrije Vlaamse wandeltocht in 2015 met een 3.500-tal deelnemers.
En in 2016 verwacht Frans de 375.000ste wandelaar in Lommel... (Foto Jan Buyens)
Recentste nieuws
  • Za 11/10 Voorzitterswissel bij KANL
  • Za 11/10 Molleke - 11 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Herfst langs het Kanaal van Beverlo
  • Vr 10/10 Lommel - Welke naam krijgt de samengevoegde parochie?
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool

Kalender Lommel

Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesVandaag De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde techniek, (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kunstexpositie KULAV Lommel

Kunstexpositie KULAV LommelVandaag Unieke kunstexpositie bij Kulav – oktober 2025 Zeven getalenteerde kunstenaars tonen hun passie en (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kolonie Kermis Koersen

Kolonie Kermis KoersenVandaag Bijna Kolonie Kermis betekent ook bijna koers. Ook nu zullen er weer twee wielerwedstrijden (…)
Zaterdag
11
Oktober

Basketbalwedstrijd BBC Croonen Lommel

Basketbalwedstrijd BBC Croonen LommelVandaag Zaterdag 11 oktober speelt de Heren A-ploeg om 20.30u thuis tegen Woluwé. Lommel staat (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Gasfornuis 2 beeldjes G.Armani
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Genomineerde 5: Frans Smets
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie