Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Halt2Diabetes op de wekelijkse markt

Woensdag 21 februari 2024
Halt2Diabetes op de wekelijkse markt - Lommel
Diabetes type 2 een halt toeroepen, daarvoor slaan de zes Noord-Limburgse gemeenten, de eerstelijnszone en de Diabetes Liga de handen in elkaar. Samen zetten ze het project Halt2Diabetes op poten om de groeiende groep mensen met diabetes type 2 al in een vroeg stadium op te sporen en de mensen met een verhoogd risico te overtuigen om gezonder te leven.
De screeningscampagne van het project Halt2Diabetes werd in Noord-Limburg gelanceerd met een actie op de woensdagmarkt in Lommel. Alle 45-plussers konden zich gratis laten screenen om hun risico op diabetes in te schatten, en daar ging ook schepen van middenstand, markten en kermissen Johan Bosmans (foto boven) graag op in. Er volgen nog acties in Peer, Pelt en Hamont-Achel waarop iedereen meer te weten kan komen over het project en waar mensen zichzelf kunnen laten screenen. Afhankelijk van het testresultaat krijgen mensen het advies om de huisarts te contacteren of in te stappen in het aanbod om gezonder te leven. Tijdens de maanden april, mei en juni worden gratis groepssessies georganiseerd rond dat gezonder leven, met sessies rond gezonde voeding, stoppen met roken en bewegen.
Wanneer je de campagne op de markt gemist hebt, of wanneer je de vragenlijst liever online invult, kan je terecht op de website www.gezondheidskompas.be. Daar kan je verschillende tests doen, waaronder een gratis test om je risico op diabetes te bepalen. Je krijgt meteen advies over wat je met de uitslag op de test kan doen.
Hoe sneller mensen zelf gezonder gaan leven, hoe kleiner de kans op grotere gezondheidsproblemen achteraf. Meer info? Surf naar https://www.eerstelijnszone.be/halt2diabetes-noord-limburg.
(Foto's Guy Weyns)
Halt2Diabetes op de wekelijkse markt
Recentste nieuws
  • Wo 7/10 Begroting, verkleining
  • Wo 7/10 Lommel - Zelfredzaamheidscursus voor vrouwen in Lommel
  • Wo 7/10 Lommel - Neos Lommel op de bres voor de dieren
  • Wo 7/10 Lommel - Gratis boom moet Lommelse tuinen helpen verkoelen
  • Wo 7/10 NMBS vervoert 207,8 miljoen reizigers

Kalender Lommel

Donderdag
8
Oktober

Bloedcollecte Kerkhoven

Bloedcollecte KerkhovenMorgen Bloedcollecte in Zaal De Heidegalm vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Vrijdag
9
Oktober

Fc Vandenberken Quiz avond

Fc Vandenberken Quiz avondNa 5 succesvolle edities organiseert FC Vandenberken weer hun jaarlijkse Quiz avond. WANEER: (…)
Vrijdag
9
Oktober

Zettersprijskamp op Verbroedering Lommel

Zettersprijskamp op Verbroedering LommelOp 9 oktober organiseert Verbroedering Lommel een zettersprijskamp in de kantine van (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
14/09
Voor: Jean pierre Grevendonck
Jean pierre Grevendonck

Deze knapperd wordt 17 sept 70 jaar. Proficiat met je nieuwe voordeur vanwege ons 4tjes..??????

Karen Fuchs
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
3 strips van F.C. de kampioenen GRATIS zwarte zand af te halen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Win een luchtzuiveraar TWV 135,-
Verloren
Ik ben een sleutel verloren tijdens
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Halt2Diabetes op de wekelijkse markt
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie