Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Harmonie Hoop in de Toekomst ouder dan gedacht

Vrijdag 7 februari 2025
Harmonie Hoop in de Toekomst ouder dan gedacht - Lommel
Gisterenavond kwamen zo'n 35 geïnteresseerden naar zaal Harmonie voor een gratis lezing door Bruno Indekeu (midden op foto boven) over de geschiedenis van Koninklijke Harmonie Hoop in de Toekomst aan de hand van info uit het boek 'Lommel in opa's kindertijd (1920-1940)', een nieuw boek dat Yves Sevens (rechts op foto boven) samen met Bruno Indekeu geschreven heeft over een stukje Lommelse geschiedenis.
Het boek zelf gaat over de woelige periode tussen de twee wereldoorlogen, waarbij zowel politiek, werkgelegenheid (en stakingen), als cultuur, sport en ontspanning besproken worden. Ook jeugdbewegingen komen aan bod. Maar de lezing spitste zich gisterenavond toe op het Harmonie-verhaal. Tot nog toe werd ervan uitgegaan dat de Harmonie Hoop in de Toekomst was opgericht in 1901. Yves en Bruno vonden echter bewijzen dat ze al omstreeks 1889 moet bestaan hebben - wel eerst als fanfare -, en wellicht nog enkele jaren eerder. Zij vierden hun 120-jarig bestaan in 2022, maar in werkelijkheid zijn ze dus ouder. Bruno bouwde de stelling op dat de fanfare omstreeks 1880 opgericht werd, in volle schoolstrijd (1879-1884), en dat de leegloop van de gemeenteschool in 1879-80 - ten voordele van de parochieschool - ervoor gezorgd heeft dat de fanfare al dadelijk over een leegstaand klaslokaal als repetitieruimte kon beschikken. Pas in 1948 werd de fanfare omgevormd tot harmonie. Intussen is Hoop in de Toekomst daar, na heel wat omzwervingen - zoals zaal Concordia in de jaren 1920-40 - weer terug aanbeland. Daardoor is de cirkel rond.
Wie interesse heeft in deze geschiedenis en het boek 'Lommel in opa's kindertijd (1920-1940)' kan dit voor 25 euro kopen bij Apotheek Sevens, Molsekiezel 227. Het boek telt 150 pagina's en is rijkelijk geïllustreerd met oude foto's.
(Foto's Jacky Geboers)
Harmonie Hoop in de Toekomst ouder dan gedachtHarmonie Hoop in de Toekomst ouder dan gedachtHarmonie Hoop in de Toekomst ouder dan gedacht
Harmonie Hoop in de Toekomst ouder dan gedachtHarmonie Hoop in de Toekomst ouder dan gedachtHarmonie Hoop in de Toekomst ouder dan gedacht
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Proeftuin en Kriebelplezier van start
  • Di 1/07 Lommel - Puffen en zweten tijdens Grensparkwandeling
  • Di 1/07 Lommel - Leerkrachtenteam Sint-Jan sluit schooljaar af
  • Di 1/07 Lommel - Christel en An van basisschool Sint-Jan
  • Di 1/07 Lommel - Proclamatie schoolverlaters Eymardschool

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Woensdag
2
Juli

Film in de kerk

Film in de kerkMorgen Te warm of te nat, te droog of te koud… Bij ons is het altijd goed ??. Leuke animatiefilm (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Spullen voor aquarium Decoratie voor aquarium
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Harmonie Hoop in de Toekomst ouder dan gedacht
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie