In deze rubriek geven we je regelmatig een foto die Frans Dirx ons bezorgt. Een stukje nostalgie voor de oudere generatie, een ontdekkingstocht voor de jongeren en nieuwe Lommelaren.
Het Kerkplein in Lommel is een centraal plein dat een belangrijke rol speelt in het stadsleven, zowel op historisch als cultureel vlak. Het plein wordt gedomineerd door de imposante Sint-Pietersbandenkerk, een neogotische kerk met een rijke geschiedenis en unieke kenmerken zoals prachtige glas-in-loodramen, muurschilderingen en de op een na grootste beiaard van België met 63 klokken.
Ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de wereldoorlogen staat op het Kerkplein een
oorlogsmonument, onthuld in 1920. Dit monument, ontworpen door de Antwerpse beeldhouwer Frans Jochems, bestaat uit een hardstenen sokkel met daarop een bronzen beeld van de gevleugelde Griekse godin van de overwinning, Nikè. Het gedenkteken is erkend als beschermd monument vanwege zijn historische en artistieke waarde.
Het Kerkplein dient ook als
ontmoetingsplaats voor zowel inwoners als bezoekers. Gelegen aan het begin van de winkelstraat Kerkstraat, is het een ideaal startpunt voor een dagje winkelen in het stadscentrum. De omliggende cafés met terrassen bieden een aangename plek om te ontspannen en te genieten van het uitzicht op de bedrijvigheid van het plein.