Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Indrukwekkende ontdekkingstocht door Kristalpark

Zondag 14 september 2025
Indrukwekkende ontdekkingstocht door Kristalpark - Lommel
"Indrukwekkend", dat was het gevoel dat gisterenmorgen bij alle deelnemers van de rondrit door het Kristalpark in Lommel achterbleef. De voorbije jaren onderging dit gebied een ware metamorfose. Davidsfonds Lommel nam een volle trein met 50 nieuwsgierige Lommelaars mee op ontdekkingstocht door het industrieterrein, dat intussen is uitgegroeid tot een van de grootste van Europa.
(Foto's Robert Boons). Meer foto's.
Onderweg gaf Ronny Vanhoof, teamcoach Economie van de stad Lommel, uitleg over het ontstaan en de groei van Kristalpark. Hij schetste de plannen rond de toekomstige spooroverslag, de Haven van Lommel en het Solarpark. Ook de vele uitdagingen die de stad wist te overwinnen bij dit omvangrijke project kwamen aan bod.
Tijdens de rit met het toeristisch treintje keken de Davidsfondsleden verbaasd naar de indrukwekkende reeks nieuwe bedrijven die zich hier gevestigd hebben. Het oorspronkelijke industrieterrein Balendijk groeide uit tot een mega-industrieterrein waar innovatie, duurzaamheid en werkgelegenheid hand in hand gaan.
Het bleef niet alleen bij kijken, de deelnemers mochten ook effectief op bezoek bij enkele bedrijven.

Eerste halte: Drukkerij Bosmans
De eerste stop bracht de groep bij Drukkerij Bosmans (foto's 1 en 2 onder), een echt familiebedrijf, opgericht door Bern Bosmans' vader Paul in de Koning Leopoldlaan dat al meer dan 65 jaar bestaat. Waar vroeger gelegenheids- en commercieel drukwerk centraal stonden, ligt de focus vandaag op brochures, boeken en vooral verpakkingen zoals vouwkarton- en luxedozen. Het bedrijf is gespecialiseerd in foodsafe drukwerk, beschikt over een BRC-label en werkt uitsluitend met FSC-gecertificeerd papier en karton.
Bern leidde de Davidsfondsleden enthousiast rond en toonde de moderne druktechnieken en nieuwe investeringen, waaronder een digitale stansmachine met robotarm. Johannes Gutenberg, die als de uitvinder van de boekdrukkunst geldt, zou er ongetwijfeld met grote ogen naar gekeken hebben.

Tweede halte: Morssinkhof Plastics Belgium
Daarna ging de rit verder naar Morssinkhof Plastics Belgium (foto 3 onder), waar Davidsfonds Lommel als allereerste bezoekersgroep een kijkje mocht nemen in de splinternieuwe recyclagefabriek die jaarlijks 40.000 ton huishoudelijk kunststofafval uit de blauwe zak, zoals shampoo- en melkflessen, yoghurtpotjes en boterkuipjes, zal verwerken. Het familiebedrijf, opgericht in 1961, groeide intussen uit tot een internationale groep met 13 vestigingen en zo’n 700 medewerkers.
In Lommel investeerden zij zo'n 30 miljoen euro in een hypermoderne fabriek met eigen waterzuivering, windenergie en zonnepanelen. De gerecycleerde plastics worden verwerkt tot hoogwaardig regranulaat, dat opnieuw gebruikt wordt in nieuwe verpakkingen. Daarmee draagt Morssinkhof bij aan een circulaire economie en creëert het op termijn 50 extra jobs in de regio.

Derde halte: Ciner Glass Belgium
De laatste stop was bij Ciner Glass Belgium (foto's 4 en 5 onder), waar een ultramoderne glasproductiefaciliteit verrijst. Met een investering van meer dan 600 miljoen euro en de creatie van 500 à 550 nieuwe jobs - de zogenaamde 'flesseniers' die samenwerken aan 'flessengeluk' -, is dit een van de grootste projecten van de voorbije jaren in Vlaanderen, een omvangrijke site op het Kristalpark waar je zeker eens een kijkje moet nemen.
Volledig operationeel zal de fabriek dagelijks zo’n 7 miljoen glazen flesjes produceren, goed voor 1.300 ton glas per dag. Bovendien zet Ciner sterk in op duurzaamheid: het streeft ernaar om 75% gerecycleerd glas te gebruiken, het gewicht van flessen met 10% te verlagen en zo jaarlijks bijna 29.000 ton CO₂-uitstoot te besparen. Het project geeft de Vlaamse glasindustrie opnieuw internationale uitstraling en onderstreept Lommels rol als industriële motor.

Afsluiter
Na een voormiddag zonder regen en vol boeiende verhalen en indrukken sloten de Davidsfondsleden de rondrit gezellig af met een drankje bij Marlon in Café ’t Macheltje (foto 6 onder).
Indrukwekkende ontdekkingstocht door KristalparkIndrukwekkende ontdekkingstocht door KristalparkIndrukwekkende ontdekkingstocht door Kristalpark
Indrukwekkende ontdekkingstocht door KristalparkIndrukwekkende ontdekkingstocht door KristalparkIndrukwekkende ontdekkingstocht door Kristalpark
Recentste nieuws
  • Za 11/10 Voorzitterswissel bij KANL
  • Za 11/10 Molleke - 11 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Herfst langs het Kanaal van Beverlo
  • Vr 10/10 Lommel - Welke naam krijgt de samengevoegde parochie?
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool

Kalender Lommel

Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesVandaag De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde techniek, (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kunstexpositie KULAV Lommel

Kunstexpositie KULAV LommelVandaag Unieke kunstexpositie bij Kulav – oktober 2025 Zeven getalenteerde kunstenaars tonen hun passie en (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kolonie Kermis Koersen

Kolonie Kermis KoersenVandaag Bijna Kolonie Kermis betekent ook bijna koers. Ook nu zullen er weer twee wielerwedstrijden (…)
Zaterdag
11
Oktober

Basketbalwedstrijd BBC Croonen Lommel

Basketbalwedstrijd BBC Croonen LommelVandaag Zaterdag 11 oktober speelt de Heren A-ploeg om 20.30u thuis tegen Woluwé. Lommel staat (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
2-Vakschaaltje Speentjes smalle zuigfles
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Indrukwekkende ontdekkingstocht door Kristalpark
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie