Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Internationale opkomst voor kermiskoers Lutlommel

Dinsdag 13 mei 2025
Internationale opkomst voor kermiskoers Lutlommel - Lommel
Wielerclub Hoger-Op Lutlommel organiseerde deze namiddag de jaarlijkse kermiskoers voor Elite 2 en U23/U23CP. Maar liefst 43 renners verschenen aan de start voor een wedstrijd over 112 kilometer, verdeeld over 20 ronden. De deelnemers kwamen niet alleen uit België, maar ook uit Nederland, Duitsland, Australië en het Verenigd Koninkrijk – wat zorgde voor een opvallend internationaal peloton.
Uiteindelijk waren het toch drie Belgen die het podium mochten beklimmen, met de 36-jarige Truienaar Timothy Stevens (foto boven) op het hoogste schavotje.
Cindy (foto 1 onder) van café het Brouwershuis viel de eer te beurt om het officiële startschot te geven, recht voor haar café. Het tempo van de koers lag meteen verschroeiend hoog: de eerste ronde werd afgelegd in 7 minuten en 10 seconden, goed voor een gemiddelde snelheid van ongeveer 50 km/u. Vooral wanneer de renners terug richting start-finish reden, lagen ze vaak op een lang uitgerekt lint.
Dat hoge tempo eiste al snel zijn tol. In ronden 2 en 3 moesten al vier renners de koers verlaten. Tijdens de koers waren er verschillende ontsnappingspogingen, en aan het einde van ronde 7 reed een kopgroep van vijf aan de leiding, met Carlo Porco die het peloton op sleeptouw nam. In ronde 8 kwam alles weer samen.
Door het razendsnelle gemiddelde van rond de 46 km/u bleek het bijzonder moeilijk om definitief weg te rijden. Toch gaf het peloton geen moment rust: op 8 ronden van het einde zetten twee renners, Rune Ceusters en Stan Meeusen, opnieuw aan. Ze kregen later het gezelschap van Sven Noels. Op 6 ronden van de finish had dit trio een voorsprong van 14 seconden opgebouwd. Op 4 ronden van het einde vormde zich een bredere kopgroep met 9 renners. Twee ronden later sloten nog drie renners aan.
Bij het ingaan van de laatste ronde telde de kopgroep uiteindelijk 15 renners, met een voorsprong van een dertigtal seconden op het peloton. Ondanks de hitte en het hoge tempo werd er in de kopgroep stevig door gekoerst.
In de laatste ronde slaagden twee renners erin zich af te scheiden. In de slotmeters maakte Timothy Stevens het verschil en reed solo naar de overwinning. Achter hem vocht Nathan Székely voor wat hij waard was, maar in het zicht van de streep werd hij nog net voorbijgesneld door Joren Segers die zo de tweede plaats veroverde.
"Alles heeft zich nog in de laatste 1,5 km afgespeeld“, vertelt Joren Segers die tweede werd. “Nathan vertrok als eerste en dan is Timothy erop en erover gegaan. Ik zat in het groepje daar achter. Ik ben er nog achter gegaan en kon net voor de streep nog naar de tweede plaats rijden."
"Ik wist dat er wel heel wat snelle jongens waren. Als ik daarmee naar de streep ging, zou ik het podium niet kunnen halen", vertelt winnaar Timothy Stevens. Ik wou de laatste kilometer proberen weg te gaan, wat ik ook gedaan heb. Het viel niet stil bij ons. Dan is Nathan onder lichte druk te vroeg aangegaan en daar kon ik van profiteren. Ik ging er dan op en erover en ik heb het gelukkig kunnen houden tot aan de aankomst.”
Meer foto's.
Internationale opkomst voor kermiskoers LutlommelInternationale opkomst voor kermiskoers LutlommelInternationale opkomst voor kermiskoers Lutlommel
Internationale opkomst voor kermiskoers LutlommelInternationale opkomst voor kermiskoers LutlommelInternationale opkomst voor kermiskoers Lutlommel
Recentste nieuws
  • Wo 2/07 Het olifentenpaadje
  • Di 1/07 Lommel - Brandweer rukt uit voor heidebrand
  • Di 1/07 Lommel - Weerstandslaan wordt speelstraat
  • Di 1/07 Lommel - Drie huurlingen weg bij Lommel SK
  • Di 1/07 Lommel - OKRA Zomert in de Moffel

Kalender Lommel

Woensdag
2
Juli

Film in de kerk

Film in de kerkVandaag Te warm of te nat, te droog of te koud… Bij ons is het altijd goed ??. Leuke animatiefilm (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Morgen Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
GRATIS zetel Bespaar en verdien online geld
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Internationale opkomst voor kermiskoers Lutlommel
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie