Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Interview met Japanse judoka Misato Oi

Zondag 6 september 2015
Interview met Japanse judoka Misato Oi - Lommel
Zoals we eerder al meldden verblijft de Japanse judoka Misato Oi sinds vorige week in Lommel, en dit voor drie weken. Deze gelegenheid konden we niet voorbij laten gaan zonder een gesprek met haar te hebben, en zo gezegd, zo gedaan. Gisteren hadden we een heel fijn en interessant interview met deze jongedame én met Jean-Jacques Melotte (foto), iedereen welbekend als judocoach bij Agglorex.
Misato, hoe ben je in de judowereld terecht gekomen?
Tijdens de Olympische Spelen van Sydney werd ik gefascineerd door het judo op TV, ik was toen een jaar of 5 à 6. Ik ben dan zelf ook met judo begonnen, maar sinds ik naar de universiteit in Kyoto ga, ben ik gestopt om op het hoogste niveau mee te draaien. En pas nu besef ik dat één van mijn grote favoriete judoka's toen, Tani Ryoko, op die Spelen ook een wedstrijd tegen An Simons vocht, toen gecoacht door... Jacques Melotte.
Je hebt al in heel wat landen gereisd, zowel voor je sport maar ook als vertegenwoordigster van je land op meerdere congressen i.v.m. 'gelijkheid voor vrouwen'. Waar ben je zoal geweest, en wie heb je daar ontmoet?
Ik ben onlangs in Washington geweest waar ik onder andere gesproken heb met Caroline Kennedy, en waar ik ook een 'award' mocht ontvangen voor mijn inspanningen op het vlak van gelijke rechten voor vrouwen. Ook nam ik deel aan de 'G(irls)20 summit' in Sydney, een platform waar jonge meisjes en vrouwen uit de G20 + Europa en Afrika samenkomen om de problemen van vrouwen te bespreken, en naar oplossingen te zoeken. En naar aanleiding van een 'haiku'-wedstrijd tussen Europa en Japan kreeg ik de gelegenheid om toenmalig Europees president Herman Van Rompuy te ontmoeten.
Hoe kom je nu eigenlijk in onze stad terecht?
De 'roots' van dit verhaal liggen dus al in de Olympische Spelen van Sydney, maar concreet werd het vorig jaar toen ik voor één dag te gast was op de in Lommel georganiseerde Judocup, en waar ik Jean-Jacques leerde kennen. Nu ben ik hier voor drie weken, en hoop heel wat te leren van jullie. Zo heb ik bijvoorbeeld al een erg interessant gesprek gehad met jullie schepen van financiën en OCMW-voorzitster Rita Phlippo.
Wat staat er zoal op je programma de komende weken?
Nog héél wat... zoals een bezoekje aan Center Parcs, een ontvangst door het stadsbestuur, een bezoek aan het Parlement met gesprekken met o.a. Myriam Kitir en Caroline Gennez, een ontmoeting met Gella Vandecaveye, het Olympisch Comité, de Japanse ambassadeur, en nog véél meer.
Wat valt je het meeste op als verschil tussen je thuisland Japan en 'de rest van de wereld'?
Eerst en vooral wil ik benadrukken dat ik hier in België héél warm ben onthaald en dat ik dit nooit zal vergeten. Wat vooral opvalt zijn twee dingen: eerst de vaststelling dat mijn land eerder een 'monocultuur' is, daar waar ik in de meeste andere landen toch véél meer diversiteit zie. En ten tweede: de situatie van de vrouwen is in de meeste landen toch een stuk beter dan deze in Japan. Wat dat betreft lopen we zeker ook nog een stuk achter op 'het westen'.
Tot zover een korte weergave van een lang en erg aangenaam gesprek met een jongedame die heel goed weet wat ze wil, maar ook heel dankbaar is voor de kansen die ze krijgt om dit te verwezenlijken. Ze verblijft nog een tweetal weken 'ten huize' Melotte, waar het zeer zeker een gezellige boel zal zijn met haar in huis, al was het alleen maar omwille van de grappen die ze daar allemaal graag maken. Bedankt Misato en Jean-Jaqcques voor dit fijne gesprek! (Interview en foto Jan Buyens)
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Proeftuin en Kriebelplezier van start
  • Di 1/07 Lommel - Puffen en zweten tijdens Grensparkwandeling
  • Di 1/07 Lommel - Leerkrachtenteam Sint-Jan sluit schooljaar af
  • Di 1/07 Lommel - Christel en An van basisschool Sint-Jan
  • Di 1/07 Lommel - Proclamatie schoolverlaters Eymardschool

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Woensdag
2
Juli

Film in de kerk

Film in de kerkMorgen Te warm of te nat, te droog of te koud… Bij ons is het altijd goed ??. Leuke animatiefilm (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Fruit schaal Tepelhoedjes
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Interview met Japanse judoka Misato Oi
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie