Afgelopen week namen de Lommelse judoka’s
Maxime Beenaerts en
Joran Schildermans deel aan een
internationale stage in het Waalse Jodoigne. Er waren 160 judoka’s uit binnen en buitenland en de stage werd geleid door niemand minder dan ex- topjudoka's Sergei Aschwanden en Cedric Taymans. De Zwitser Sergei Aschwanden werd tweemaal Europees kampioen en behaalde zilver en brons op het WK en brons op de Olympische Spelen van Beijing in 2008; de Belg Cedric Taymans behaalde zowel op EK als op WK verschillende medailles en is nu sinds enkele jaren succesvolle hoofdcoach van de Waalse Federatie.
Gedurende de hele week werd er
dagelijks 5 uren hard getraind en werden vele nieuwe technieken getoond en ingeoefend. Indrukwekkend was de nabespreking van Sergei Aschwanden die alle judoka’s toesprak en zei dat ze dagelijks minimaal 4 uur tegen 100 % moesten trainen om de top te kunnen halen. Verder zei hij dat enkel deelnemen aan een kampioenschap niet voldoende is; men moet vooral de mentaliteit hebben om
op elk kampioenschap de beste te willen zijn. En die boodschap hebben Joran Schildermans en Maxime Beenaerts op zak gestoken!
Op de foto (v.l.n.r.): Jean-Jacques Melotte, Sergei Aschwanden, Maxime Beenaerts, Joran Schildermans en Cedric Taymans.