Afgelopen weekend was het weer bekerweekend voor
de heren A van Lovoc - de laatste speeldag van de poulefase. En er was hoog bezoek. De Kerstman himself was namelijk van de partij, en trommelde er tijdens de match duchtig op los om de Lovoc-heren aan te moedigen! De supporters werden dan weer getrakteerd op chocolaatjes. Vóór de match ging de Kerstman, samen met beide teams - Lovoc en Achel - en de scheidsrechters, nog even op de foto. Al zit hij wat verstopt achter een Achelse speler... Set 1 ging gelijk op, over 3-6 tot 9-11, met een slim tipballetje van Lovoc. De foutenlast lag laag bij beide teams, maar Lovoc slaagde er niet in om het af te maken. Achel sloop weg naar 11-16 en 15-20. Met een knap blok wist Lovoc tot 18-22 terug te komen, maar het was te laat om de kansen te keren. Met een aanval en blok maakte Achel de set uit met 18-25.
In set 2 dwong Lovoc de Achelse heren in de fout, een ace en mooi aanvalswerk bracht hen op 6-4. Maar Achel kwam terug, vooral via het middencompartiment. Een killblock zette 10-16 op de tabel, met time-out voor Lovoc. Maar Achel bleef doorgaan, met af en toe wel een mooi Lommels puntje. Twee wissels en het getrommel van de Kerstman mochten niet baten, want Achel stoomde door naar 14-25 setwinst.
In set 3 ging Lommel weer mooi van start, al waren het bij aanvang wel vooral de fouten die punten opbrachten. Gelukkig werden er door de Lommelse aanvallers ook knappe punten gescoord, naar 8-5. Achel kwam terug tot 8-8, ook nu weer vooral via het midden. Een Lommels killblock zette 12-11 op het bord, maar dan kwam Achel weer opzetten met sterke opslagen, 12-15. Met een vette ace sloot Lovoc weer aan naar 14-15, en 18-19 na een stevige aanval. Maar dan sloop Achel alweer verder uit, met goede aanvallen en een blok, 18-23. Lommel milderde tot 22-24, maar toch was de set voor Achel met 22-25.
0-3 verlies dus voor Lovoc. Lommel verloor alle 3 de poulewedstrijden, Achel gaat als groepswinnaar met 9 op 9 door naar de kwartfinales in en tegen Tongerlo VC A.
De Kerstman was, samen met de vele toeschouwers, wel getuige van een mooie wedstrijd, met twee jonge ploegen op het veld. Achel was duidelijk de betere, maar bij Lovoc zit toch wel potentieel om verder uit te groeien tot een goede ploeg. Hopelijk komt dat er in het nieuwe jaar beter uit, en kan die rode lantaarn van de competitie aan een ander team doorgegeven worden!
(LdB)