Afgelopen zomer vonden grondige
verbouwingswerken plaats in
kleuterschool De Speling in de Kloosterstraat waardoor de klassen ontruimd moesten worden. En dat was toch even alle hens aan dek! Meubels, speelgoed, boeken en knutselmateriaal moesten meer dan twee maanden tijdelijk onderdak vinden.
Gelukkig hoefden leerkrachten, ouders en familie niet ver te zoeken. Enkel de straat oversteken volstond. Supermarkt Carrefour Alma stelde met veel enthousiasme haar kelder ter beschikking, zodat de kleuterschool alles veilig kon onderbrengen.
(Foto's Guy Weyns).
Meer foto's.
Om hun dankbaarheid te tonen, trokken zo'n
75 kleuters en hun leerkrachten deze woensdagvoormiddag in een vrolijke stoet door de winkel. Hand in hand, in een lange rij, zongen ze uit volle borst een
zelfgemaakt liedje voor de medewerkers van de supermarkt. Als kers op de taart overhandigden ze ook een kleurrijk
knutselwerkje dat met veel zorg werd gemaakt.
“Het was hartverwarmend om te zien hoe iedereen samen de handen uit de mouwen stak,” vertelt Kim Hermans, de directie van de school. “Zonder de hulp van Carrefour Alma, ouders en familie van de leerkrachten was dit nooit gelukt. Op zo'n moment is het fantastisch om te zien dat vele handen licht werk maken."
Ook bij de supermarkt konden ze het gebaar van de kleuters duidelijk waarderen. “De zang en glimlach van de kinderen maakten onze dag helemaal goed,” aldus winkelmanager Stefan Daems. Om hun waardering voor de school uit te drukken kregen alle kleuters nog een lekker appeltje. Bedankt!
Een mooi voorbeeld van hoe samenwerking en buurtgevoel zorgen voor een warm hart in de wijk.