Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Koeken Boekenbeurs op Sint-Jan Kerkhoven

Vrijdag 4 april 2025
Koeken Boekenbeurs op Sint-Jan Kerkhoven - Lommel
Vandaag was het een drukte van jewelste in de sporthal van Kerkhoven, want basisschool Sint-Jan had de boekenbeurs Pardoes op bezoek. Pardoes is een kinderboekenhandel uit Mechelen die, naast de fysieke winkel, ook een gratis reizende boekenbeurs organiseert en daarmee langs verschillende scholen reist. Met dit concept komt elk kind van de school in contact met boeken, wat ook bijdraagt aan een sterkere leescultuur en betere leesvaardigheid. Een sterke meerwaarde, aangezien de school al enkele jaren volop inzet op leesvaardigheid en leesplezier en lezen in de kijker zet.
De school had de beurs gecombineerd met een koekenbak, vandaar de naam Koeken Boekenbeurs.
Gedurende de hele dag konden de kinderen van de school kennismaken met de boekenbeurs. Ze kregen van de meneer van Pardoes een rondleiding en wat uitleg over enkele boeken, geschikt voor hun leeftijd. Er stonden allerlei weetboekjes, doeboeken, AVI-boeken en boeken per leeftijdscategorie. Voor elk wat wils.
De kinderen mochten ook zelf gaan shoppen voor de klas- en schoolbibliotheek. Dat konden ze doen met de opbrengst van een sponsorloop die ze voor de krokusvakantie hebben gedaan. In groepjes van vier mochten ze zelf een boek kiezen. Dat kiezen en overleggen ging verrassend goed. Na overleg met de klas - want misschien hadden ze het boekje al wel? - mochten ze nadien zelf het gekozen boek gaan kopen.
Na schooltijd was het dan aan de (groot)ouders om samen met de kinderen de beurs te bezoeken en misschien wel wat te kopen. Ook andere geïnteresseerden waren welkom. Na het bezoekje aan de beurs konden ze dan in het cafetaria van een heerlijke zelfgebakken koek, stuk cake of taart gaan genieten. Lekker!
De klas- en schoolbibliotheek heeft er sinds vandaag dus een heleboel nieuwe boekjes bij. Er zal wat gelezen worden, daar op Sint-Jan en bij de kinderen thuis!
(Foto's Lieve De Bleser). Meer foto's.
Koeken Boekenbeurs op Sint-Jan KerkhovenKoeken Boekenbeurs op Sint-Jan KerkhovenKoeken Boekenbeurs op Sint-Jan Kerkhoven
Koeken Boekenbeurs op Sint-Jan KerkhovenKoeken Boekenbeurs op Sint-Jan KerkhovenKoeken Boekenbeurs op Sint-Jan KerkhovenKoeken Boekenbeurs op Sint-Jan Kerkhoven
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Zeven aanwinsten voor Lutlommel VV
  • Di 1/07 Bijna helft woningen ongeschikt
  • Di 1/07 Lommel - Eerste hulp kan echt het verschil maken
  • Di 1/07 Lommel - Politie waakt over veiligheid tijdens recordeditie
  • Di 1/07 Lommel - Kelly Vromans, al jaren een vertrouwd gezicht

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Spullen voor aquarium Plafondverlichting
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Koeken Boekenbeurs op Sint-Jan Kerkhoven
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie