Zon, zee en strand. Dat is wat de deelnemers aan de
32ste Hoeks Triatlon Lommel nu zondag 14 augustus voorgeschoteld krijgen. Zo'n 400 sportievelingen zullen immers tropische temperaturen moeten trotseren. Ze starten dit jaar uitzonderlijk op een
unieke en toepasselijke zwemlocatie: Barefoot Beach, een prachtig zandstrand middenin de Lommelse natuur. Met een Iron Kid, kwarttriatlon, sprinttriatlon en triotriatlon is er weer een uitgebreid programma voor zowel topsporters als recreanten. Het kanaal Bocholt-Herentals is traditioneel de vaste zwemlocatie van de Hoeks Triatlon. Maar door de aanwezigheid van blauwalg moest de organisatie noodgedwongen op zoek naar een nieuwe startplaats. Die werd gevonden in de plas aan Barefoot Beach, een voormalige zandgroeve in de prachtige natuur van
Lommel-Kolonie. Een uniek decor voor wat een memorabele wedstrijd belooft te worden. Want bij een strand horen natuurlijk tropische temperaturen en dat zal er zondag niet aan ontbreken in Lommel, dat door zijn Kempense zandgronden sowieso al één van de warmste plekjes van het land is. De organisatie neemt in overleg met Triatlon Vlaanderen en het Rode Kruis de nodige voorzorgsmaatregelen om de wedstrijd zo veilig mogelijk te laten verlopen, met o.a. een heel arsenaal aan verfrissingsmogelijkheden op en naast het parcours. Ook bewoners langs het parcours worden opgeroepen om de tuinslang boven te halen en de atleten te helpen afkoelen.
De hoofdschotel van de Hoeks Triatlon is traditioneel de kwarttriatlon om 14u. Zo’n 200 deelnemers zwemmen eerst 1,5 km aan Barefoot Beach, fietsen dan 40 km door onder meer het prachtige natuurgebied de Sahara en lopen ten slotte 10 km door het gezellige Lommelse stadscentrum met finish op het Marktplein. Bij de mannen is Sander Heemeryck, de nummer twee van vorig jaar, topfavoriet. Bij de vrouwen is Katrien Maes erop gebrand om haar titel te verlengen. Het thuispubliek kijkt vooral uit naar de prestaties van de Lommelse toppers Niels Vanhove en Jolien Vanendert. Sprint, trio en Iron Kid Naast de kwarttriatlon zijn er op 14 augustus nog twee wedstrijden. Om 17u is er de sprinttriatlon met zo’n 100 deelnemers en vijf minuten na de individuele deelnemers mogen ook een 20-tal trioploegen zich aan de sprintafstand wagen.
De Hoeks Triatlon wordt om 11u30 al op gang geschoten met de Iron Kid. Alle kinderen van 5 tot 13 jaar die op een laagdrempelige manier van triatlon willen proeven, kunnen zich vanaf 10u30u inschrijven in zwembad Optisport De Soeverein (Sportveldenstraat 15). Voor de overige wedstrijden zijn de inschrijvingen afgesloten.
Met uitzondering van de Iron Kid beginnen alle wedstrijden aan de startzone aan Barefoot Beach (Boskantstraat). De aankomst is telkens op het Marktplein in Lommel centrum. De toegang tot de Hoeks Triatlon is volledig gratis. 200 vrijwilligers Het is al voor de 32ste keer dat de Lommelse Triatleten de wedstrijd organiseren in samenwerking met de Stedelijke Sportdienst en Sportraad. Daarmee is de Hoeks Triatlon één van de oudste en grootste triatlons van het land. Zo’n 200 vrijwilligers zorgen er voor dat de wedstrijden in goede banen verlopen. Programma 32e Hoeks Triatlon Lommel (zondag 14 augustus 2022) • 11u30: Iron Kid (vrij zwemmen, 2 km fietsen, 400 m lopen) • 14u: Kwarttriatlon (1,5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen) • 17u: Sprinttriatlon (750 m zwemmen, 22 km fietsen, 5 km lopen) • 17u05: Triotriatlon (750 m zwemmen, 22 km fietsen, 5 km lopen)
Alle info over de Hoeks Triatlon Lommel vind je op www.lommelsetriatlon.be.