Vanaf volgend voetbalseizoen zal
Lommel SK ook
meisjes- en vrouwenvoetbal aanbieden, met de ambitie om gelijke ontwikkelingskansen te bieden voor meisjes en jongens. Dat is gisteren bekendgemaakt naar aanleiding van de interland tussen influencers en YouTubers.
Het is de bedoeling om met een aanbod te starten binnen
vier leeftijdscategorieën. De club organiseert
op zondag 14 april een open trainingssessie voor alle geïnteresseerde meisjes.
Schepen van Sport Dirk Vanderhoydonks: “Na maanden van voorbereidende gesprekken zijn wij blij te kunnen aankondigen dat onze professionele voetbalclub Lommel SK, LUWS en Stad Lommel tot een akkoord gekomen zijn om vanaf het komende voetbalseizoen dezelfde ontwikkelingskansen te kunnen bieden voor zowel Lommelse meisjes als jongens."
De geschiedenis van meisjes- en vrouwenvoetbal binnen de Lommelse gemeenschap gaat terug tot 1973 toen de vereniging is opgestart. In 1978 sloot de club zich aan bij de KBVB als
VV Dorperheide Girls Lommel en kreeg het stamnummer 8599 toegekend. Na een start in de Limburgse provinciale reeksen stootte het team in 1984 zelfs door tot de Belgische hoogste klasse. Nadat het de jaren nadien afwisselend in de eerste of tweede klasse uitkwam, verloor het team zijn vast onderkomen en kwam het uiteindelijk in 2010 terecht op de vrijgekomen terreinen in Kerkhoven. Vanaf 2012 werkte de club, op beperkt niveau, samen met Lommel SK.