Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Memoriesterren blazen in GlazenHuis

Zaterdag 25 maart 2023
Memoriesterren blazen in GlazenHuis - Lommel
GlazenHuis zal nu zondag en dinsdag glazen sterren gieten voor Make-A-Wish. Iedereen is van harte uitgenodigd om dit live bij te wonen.
Sinds 2016 maakt glasmuseum GlazenHuis, in opdracht van Make-A-Wish, glazen sterren in het ambachtelijk glasatelier. Deze memoriesterren geeft Make-A-Wish aan gezinnen die een wenskind verloren hebben. Aanstaande zondag en dinsdag zullen onze eigen glasblazers de sterren opnieuw creëren in het glasatelier. Vanuit de tentoonstellingsruimtes kan je het glasatelier binnenkijken.

Make-A-Wish is een vrijwilligersorganisatie die de hartenwensen vervult van kinderen van 3 tot en met 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. Hoewel veel kinderen genezen van de ziekte, zijn er jammer genoeg ook kinderen die hieraan overlijden. Als troost en als gebaar dat Make-A-Wish als organisatie aan deze kinderen blijft denken, geven ze het gezin een memoriester. In deze glazen ster wordt de naam van het kind gegraveerd.

De sterren worden gemaakt door een mal in het zand te drukken, voorzichtig te verwijderen, gekleurd glaspoeder te strooien op het zand en de vorm vervolgens met vloeibaar glas – van meer dan 1200 graden – vol te gieten. Snel daarna wordt de ster verplaatst naar een afkoeloven die is ingesteld op 500°. Na een gecontroleerd afkoelproces van 2 dagen zijn de sterren klaar. (Foto's © Karolien Van Nerum)
Memoriesterren blazen in GlazenHuisMemoriesterren blazen in GlazenHuis
Recentste nieuws
  • Za 11/10 Voorzitterswissel bij KANL
  • Za 11/10 Molleke - 11 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Herfst langs het Kanaal van Beverlo
  • Vr 10/10 Lommel - Welke naam krijgt de samengevoegde parochie?
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool

Kalender Lommel

Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesVandaag De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde techniek, (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kunstexpositie KULAV Lommel

Kunstexpositie KULAV LommelVandaag Unieke kunstexpositie bij Kulav – oktober 2025 Zeven getalenteerde kunstenaars tonen hun passie en (…)
Zaterdag
11
Oktober

Kolonie Kermis Koersen

Kolonie Kermis KoersenVandaag Bijna Kolonie Kermis betekent ook bijna koers. Ook nu zullen er weer twee wielerwedstrijden (…)
Zaterdag
11
Oktober

Basketbalwedstrijd BBC Croonen Lommel

Basketbalwedstrijd BBC Croonen LommelVandaag Zaterdag 11 oktober speelt de Heren A-ploeg om 20.30u thuis tegen Woluwé. Lommel staat (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Tafelboormachine 2ligstoelen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muliplex
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Memoriesterren blazen in GlazenHuis
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie