Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Natuurpunt Award 2013 voor 'Levend Zand'

Zondag 24 maart 2013
Natuurpunt Award 2013 voor 'Levend Zand' - Lommel
De Lommelse Projectgroep Levend Zand heeft gisteren uit handen van Natuurpunt-voorzitter Walter Roggeman de Natuurpunt Award 2013 in ontvangst mogen nemen. Die werd aan haar toegekend voor de manier waarop ze studie en beleid combineert. De jury constateerde: "Jullie zijn geen zuivere studiegroep zoals andere, maar gaan een stap verder door ook actief op te komen voor de natuur die jullie in kaart brengen. Daarnaast organiseerde Levend Zand al verschillende zeer succesvolle activiteiten. Dat overtuigde ons ervan dat jullie een dikke pluim verdienen."
Levend Zand werd 4 jaar geleden opgericht uit grote bezorgdheid voor de schrale biotopen als heide en landduinen, die in Lommel ernstig in de verdrukking zijn gekomen. Hoewel ze het authentieke landschap van Lommel vormen, blijft er door stadsuitbreidingen, zandexploitatie, nieuwe infrastructuur en de aanleg van bedrijventerreinen steeds minder van over. Door middel van inventarisaties, activiteiten en voorlichting probeert de projectgroep bevolking en bestuurders er van te doordringen dat in deze laatste relicten diersoorten leven die in Vlaanderen aan het randje van uitsterven staan en waarvoor Lommel dus een extra verantwoordelijkheid draagt.
Dat Projectgroep Levend Zand voorlopig nog niet klaar is, "blijkt wel uit het feit dat het stadsbestuur toelaat dat het Daydreamfestival plaats vindt op een perceel waar nog Heivlinder, Kommavlinder, Gladde Slang, Levendbarende Hagedis, Boszandloopkever (een van de laatste drie plekken in België), Veldleeuwerik, Boomleeuwerik en Nachtzwaluw voorkwamen. Aan de eeuwenoude aanwezigheid van deze karakteristieke Lommelse soorten is voor een tweedaags feest resoluut een einde gemaakt. Het terrein op de Balim-gronden is gemaaid en geëgaliseerd. Daydream verlangt echte natuur als decor en neemt daarom geen genoegen met de bestaande festivalweide. Lommel lijkt nog de enige gemeente te zijn die bereid is dat soort voorwaarden in te willigen," zegt Levend Zand
Op de foto: Toon Jansen (links) en Lex Peeters (rechts) ontvangen namens Levend Zand de Award uit handen van Natuurpunt-voorzitter Walter Roggeman. (Foto Pieter Cox).
Recentste nieuws
  • Zo 13/09 Lommel - Verbroedering Lommel onderuit bij Kadijk SK
  • Zo 13/09 Vuurwerk in de lucht én op de grond
  • Zo 13/09 Soulmates: 13 september '26
  • Za 12/09 Lommel - Lommel SK zwaar onderuit bij Union
  • Za 12/09 Lommel - Jong Lommel SK verliest van K.A.C Betekom

Kalender Lommel

Zondag
13
September

Happen en Stappen

Happen en StappenVandaag Stap mee voor een warm hart voor dementie en geniet tijdens de tocht van een hapje en een drankje. (…)
Zondag
13
September

Mosselfeest

MosselfeestVandaag Jaarlijks Mosselfeest op zondag 13 september 2026 met echte Zeeuwse Jumbo Mosselen! Ook andere (…)
Zondag
13
September

Mariapark in ere hersteld!

Mariapark in ere hersteld!Vandaag Ontdek op Open Monumentendag het gedeeltelijk gerestaureerde Mariapark in Lommel-Werkplaatsen. (…)
Zondag
13
September

De Vossemeren RUN

De Vossemeren RUNVandaag Loop jij graag mee voor het goede doel de 5 of 10km? Of laat je kinderen meelopen met de 500m. (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
09/08
Voor: SK Lommel

Bedankt, jullie hebben mij een groot plezier gedaan, door een puntje te pikken bij STVV.

Piet Roijers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Suiker potje Fitnis fiets voor armen en benen th
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Ook opzoek naar gezonde lucht ?
Verloren
Ik ben een sleutel verloren tijdens
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Natuurpunt Award 2013 voor 'Levend Zand'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie