Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Neos Lommel bezocht Liberation Garden

Vrijdag 29 maart 2024
Neos Lommel bezocht Liberation Garden - Lommel
Eén stap terug zetten in de tijd en ons daarvoor amper 20 km verplaatsen, leek voor het bestuur van Neos Lommel een ideale uitstap voor een halve dag. Met 31 leden bezochten we het museum ‘Liberation Garden’ in Leopoldsburg. Het gebouw is een oude, prachtige commandantswoning, vroeger het Chinees paviljoen genoemd. De bekwame gidsen loodsten ons door het prachtig ingerichte museum en door de geschiedenis van de tweede wereldoorlog waarin het ‘Kamp van Beverlo’ een heel grote rol speelde. Gebouwd in 1835 in opdracht van Leopold I, dicht tegen de grens met Nederland om het pas onafhankelijke België te beschermen tegen mogelijke aanvallen van de Noorderburen. Aanvankelijk een opleidingscentrum voor militairen (elke dag moesten de soldaten toen 30 tot 40 km marcheren) maar bij het begin van WO II bezetten de Duitsers het kamp en wordt het onder meer een Duits opleidingskamp. Tienduizenden Duitse soldaten van allerlei leeftijden (20.000 Hitlerjugend) worden er klaargestoomd voor de oorlog. Eén deel van het kamp wordt al snel een gevangenenkamp met zelfs een executieterrein. (De geheime begraafplaats bestaat nog steeds en kan bezocht worden.) In de nacht van 11-12 mei 44 wordt het kamp gebombardeerd door Britse bommenwerpers maar de 12de SS Pantserdivisie was toen al vertrokken naar Normandië met het gekende resultaat. Een triestig verhaal na de bevrijding: 20 verzetsstrijders werden gefusilleerd in Leopoldsburg aan de ‘treurgracht’ door terugtrekkende SS-ers.
Dit alles wordt weergegeven in een prachtig ingericht museum met interactieve mogelijkheden: verhalen van soldaten, verzetsstrijders, verpleegsters, dokters en we zaten zelfs een tijdje in een schuilkelder. Maar de kers op de taart was toch wel de simulatievlucht in een bommenwerper. Met een driedimensionele bril leek het alsof we zelf het toestel bestuurden en een aanval uitvoerden. Echt de moeite, getuigden de deelnemers die het allemaal nog wel eens willen overdoen, met bijvoorbeeld hun kleinkinderen. Het kopje koffie met een soldatenkoek in de cafetaria van het CC Leopoldsburg werd goed gesmaakt. Nee, niet die harde koeken die de meesten onder ons wel kennen, maar een echt lekkere zachte! Smaakte trouwens naar meer... (Nelly Hanegreefs)
Recentste nieuws
  • Vr 10/10 Lommel - Een keitoffe grootouderdag op de Boudewijnschool
  • Vr 10/10 Lommel - Op boerderijklassen met XCL Wegwijs
  • Vr 10/10 Lommel - Melding van de politie - 10 oktober '25
  • Vr 10/10 Lommel - Neos ontdekt het geheim van ambachtelijke kaas
  • Vr 10/10 Lommel - Fietsdoolhof leert jonge fietsers verkeersregels

Kalender Lommel

Vrijdag
10
Oktober

FC Vandenberken QUIZ-avond

FC Vandenberken QUIZ-avondVandaag Op vrijdag 10 oktober 2025 heten we jullie welkom op onze gezellige quiz in het Klosterhof! ??? (…)
Vrijdag
10
Oktober

Zettersprijskamp op Verbroedering Lommel

Zettersprijskamp op Verbroedering LommelVandaag Op 10-10-2025 geeft Verbroedering Lommel zijn eerste zettersprijskamp. Die gaat door in de (…)
Zaterdag
11
Oktober

Anneleen Lenaerts - Vienna Stories

Anneleen Lenaerts - Vienna StoriesMorgen De Limburgse harpiste Anneleen Lenaerts behoort tot de absolute wereldtop. Haar verfijnde (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
03/09
Voor: Staf Verboven

Staf (Verboven), gefeliciteerd met je verjaardag!

Cor Wevers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Mooie goud hamsters te koop Volledige keuken nog af te breken
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Muzikanten gezocht
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Neos Lommel bezocht Liberation Garden
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie