Ondanks het mooie weer genoten begin deze week
36 leden van Neos van de geweldige voordracht "Grimmlachen" door Frank Degruyter. Hij begon zijn voordracht over het feit dat sprookjes oorspronkelijk niet bedoeld waren voor kinderen maar voor de opvoeding van het volk. De
gebroeders Grimm schreven verhalen voor het volk. De koning was het hoofd van de elite maar God was het hoofd van iedereen. In de sprookjes komt eigenlijk de maagd Maria meer voor dan kabouters.
In zijn voordracht had de spreker het verder nog over het scheppingsverhaal, over het plaatsje Heks, waar helemaal geen heks woont en het sprookje van de slimme boer die de duivel te slim af was en zo de berg met goud en juwelen wist te bemachtigen. Natuurlijk werd het sprookje van de gouden gans in het West-Vlaams verteld. Verder kwamen nog de verhalen van de kikkerkoning, de slager met steeds dezelfde droom, de soldaat en de jager aan bod. Hij wist al deze sprookjes op een ludieke manier te vertellen en om te zetten naar onze huidige maatschappij en koningshuis. Besluiten deed hij met een raadsel : wat is het goede en wat is het slechte nieuws? Het goede nieuws is: ik houd van u. Het slechte: ik houd van u. Natuurlijk kreeg de heer Degruyter een groot applaus voor zijn geweldige voordracht en bij de koffie en de taart werd er nog even nagenoten.
(Bijdrage Hélène Vissers)