Deze ochtend om 7 uur vertrok
Lucien Michielsen aan de abdij van Postel voor zijn drie maanden durende tocht naar
Santiago de Compostella, een tocht van 2450 km die hij in drie maanden tijd wil volbrengen. Uiteraard heeft hij zich voor zijn pelgrimstocht goed voorbereid, met heel veel wandelingen binnen en buiten Limburg. Hij laat zich sponsoren ten voordele van
Akindo vzw.
Lucien heeft een hart van goud, en zeer specifiek voor kinderen en al wie het in de maatschappij wat minder heeft. Bij Akindo hebben ze een nieuw project waarbij ze drie dagen gaan stappen met zes jongeren per groep. Dit project sluit zeer goed aan bij wat hij nu zelf gaat doen. Dat, in combinatie met zijn hart voor mensen en kinderen die in een moeilijke positie zitten, maakte dat hij Akindo als goed doel gekozen heeft. Ook zijn werkgever, Helvoet Rubber & Plastic Technologies, sponsort Lucien voor één euro per dag, wat toch een mooi bedrag van 2.450 euro betekent.
Tijdens de allereerste etappe van Postel tot Diest heeft Lucien het
gezelschap gekregen van zijn collega Steven Emmers. Samen zorgden ze ervoor dat de eerste 42 km een feit zijn. Vanaf Diest gaat Lucien via Tienen verder richting de Franse grens. Hij gaat dwars door Frankrijk wandelen, zo verder over de Pyreneeën naar Spaans Baskenland en richting Portugal, tot zijn einddoel Santiago de Compostella. Hij heeft dus nog zo'n 2400 km voor de boeg. Veel succes Lucien! En hopelijk hou je het tijdens je tocht wat droger dan vanmorgen.
Wil je Lucien nog sponsoren? Dat kan
via deze link. Vanaf 40 euro krijg je een fiscaal attest.
(Foto's Stefan Ackx)