Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Lommel

Ontdek het kunstwerkje in iedere postzegel

Dinsdag 15 mei 2018
Ontdek het kunstwerkje in iedere postzegel - Lommel
Voor het twaalfde jaar op rij organiseerde Postzegelkring De Eik in de Stedelijke Bibliotheek de voorbije weken meerdere workshops ter gelegenheid van de Week van de Amateurkunsten. Leerlingen van de Lommelse lagere scholen konden kennismaken met het postgebeuren door de eeuwen heen. 115 Leerlingen van het 4-de, 5-de of 6-de leerjaar en hun leerkrachten hebben het verhaal achter iedere postzegel kunnen ontdekken. De leidraad voor de workshops waren postzegels en alle kenmerken van deze kleine stukjes papier. Maar een postzegel is meer dan een stukje papier op een brief. Het vertelt een uniek verhaal voor zender en ontvanger maar achteraf ook voor de verzamelaar. Het geeft aanleiding tot een ontdekkingstocht en een wandeling door de geschiedenis van het postgebeuren.
Onderwerpen zoals hoe boodschappen duizenden jaren voor Christus overgebracht werden in tijden dat er nog geen papier was en het geschrift nog uitgevonden moest worden, over de eerste postbode in dienst van het leger van de koning van Athene, de evolutie van het postverkeer in Europa tijdens de Middeleeuwen en later, de eerste postzegel in Engeland in 1840 waarbij vervolgens dit idee in de hele wereld gebruikt werd. De leerlingen konden kennismaken met de verschillende landen en hun landnamen in de eigen taal maar ook met de munteenheden en de evolutie naar de euro in Europa. Postzegels presenteren de kunstschatten en bezienswaardigheden maar ook prominente persoonlijkheden en de fauna en flora van hun land. De kleine kunstwerkjes zijn echte ambassadeurs.
Uiteraard mochten de kinderen ook zelf aan de slag met vele postzegels en andere materialen die ze later naar de klas of naar huis mochten meenemen. Hun jeugdig enthousiasme tijdens deze ontdekkingstocht is onbeschrijflijk. Ook de leerkrachten waren opgetogen over deze workshops en de ijver en inzet die de kinderen aan de dag legden. Dit stimuleert de leden van Postzegelkring De Eik elk jaar opnieuw om samen met de Bib het volgend jaar opnieuw klaar te staan.
Ontdek het kunstwerkje in iedere postzegelOntdek het kunstwerkje in iedere postzegel
Recentste nieuws
  • Di 1/07 Lommel - Kelly Vromans, al jaren een vertrouwd gezicht
  • Di 1/07 Lommel - Nomineer je kandidaat voor Lommelse Cultuurprijs
  • Ma 30/06 Lommel - Demo Sidecar Kids tijdens GP van België
  • Ma 30/06 Lommel - Speuren met Anna in Lommel
  • Ma 30/06 Lommel - Gááw vielóbel voor Carl Vertommen van WICO

Kalender Lommel

Dinsdag
1
Juli

Grensparkwandeling

GrensparkwandelingVandaag Wandelclub Milieu 2000 organiseert op dinsdag 1 juli zijn Grensparkwandeling met vertrek aan Het (…)
Donderdag
3
Juli

Bloedcollecte Kattenbos

Bloedcollecte in Zaal Klosterhof vanaf 18 tot 20u30. Maak nu je afspraak via rodekruis.be of bel (…)
Zondag
6
Juli

Zeisdag in de Vloeiweiden

Zeisdag in de VloeiweidenDe zeis, al ruim 2 millenniums oud, wordt nog steeds gebruikt in onze hedendaagse cultuur, (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
25/05
Voor: Guido Schols

Proficiat T.T.C.Lommel met het clubkampioenschap ??

rudi van engeland
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Lommel
Zoekertjes Lommel
Aangeboden
Keramiek met paarden Teak kast
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Postzegels
Gevonden
Zakje v Twice as Nice met oorbellen
Meer zoekertjes in Lommel
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Lommel » Ontdek het kunstwerkje in iedere postzegel
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie